Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze coworki we Wrocławiu

Przed nami piąta – i ostatnia już – odsłona cyklu o coworkingach, które nie tylko cieszą oko, ale i pomagają rozwinąć skrzydła. Tym razem w podróż zapraszamy na Dolny Śląsk. Gdzie we Wrocławiu do pracy przychodzi się z prawdziwą ochotą?
.get_the_title().

Coworki coraz dynamiczniej zdobywają polski rynek. Zaczynamy dostrzegać, że tego typu przestrzenie są idealnym przykładem ekonomii współdzielenia. Freelancerów i młodych rekinów biznesu przyciągają także ich wnętrza. Projektanci stawiają na oryginalne zestawienia kolorystyczne, odzwierciedlające kreatywny charakter miejsca i designerskie meble, nie zapominając przy tym o ergonomii pracy: odpowiednim oświetleniu czy rozmieszczeniu elementów wyposażenia. Są to rzeczy, których nie sposób uzyskać, pracując na kanapie w salonie.

Ponadto powszechnie wiadomo, że główną zaletą pracy w coworku jest to, że nie jest się w domu.

Gdzie więc we Wrocławiu do pracy biegnie się jak na skrzydłach?

1. Hangar coworking space

Źródło: FB Hangar

To absolutna perełka na mapie Wrocławia! Hangar jest dziełem studia projektowego Na antresoli, które stworzyło raj dla zakochanych we wzornictwie, architekturze i projektowaniu. To tutaj architekci zacieśniają relacje z projektantami wzornictwa, a ci ostatni z inżynierami czy web designerami. Jak mówią projektantki, chodziło im o stworzenie miejsca spotkań i wymiany doświadczeń, w którym ludzie napędzają się dobrą, kreatywną energią.

Dlatego Hangar nie jest typowym coworkingiem – to przepiękna przestrzeń na styku inżynierii, architektury i designu.

Źródło: FB Hangar

Miejsce jest bardzo kameralne – znajdziemy tu tylko 8 biurek. Wszystko po to, by ludzie dobrze się ze sobą czuli i razem współtworzyli to miejsce.

Jako że Hangar powstał z myślą o osobach z branży kreatywnej, całość jest wizualnie przepiękna, a jednocześnie bardzo funkcjonalna.

Charakter wnętrza tworzą unikalne meble oraz przedmioty codziennego użytku, wykonane według autorskich koncepcji i intrygujące połączenia kolorystyczne – nasycone barwy wyjątkowo dobrze współgrają z pastelami! Całość uzupełniają rośliny i elementy humorystyczne, jak zabawna grafika w kuchni.

Źródło: FB Hangar

2. CO12

Źródło: FB CO12

CO12 to wielozadaniowa przestrzeń kreatywna i miejsce do pracy znajdujące się na Nadodrzu – w dzielnicy artystów i rzemieślników. W okolicy znaleźć można mnóstwo klimatycznych knajpek, a odpoczywając pomiędzy zleceniami i taskami, można wybrać się na spacer nad rzekę.

To kolejny cowork we Wrocławiu, który przyciąga niebanalnym designem.

Źródło: co12.pl
Źródło: co12.pl

Panuje tu loftowy klimat, a całość urządzono w stylu minimalistycznym. Połączenie bieli z czernią świetnie ożywiają rośliny, których nie brakuje w kameralnym wnętrzu. Z pięknego biura można korzystać niemal całą dobę, dlatego i sowy, i skowronki znajdą tu dla siebie twórczą atmosferę do pracy.

3. Fabryka Sensu

Źródło: fabrykasensu.pl

Fabryka Sensu to coworking dla potrzebujących oderwać się od rutyny związanej z pracą zawodową. Na miejscu czeka wiele niespodzianek: łazienka ukryta w szafie, dżungla wchodząca do biura czy kolekcja szczęśliwych słoni.

Źródło: fabrykasensu.pl

Miejsce nie przypadnie do gustu fanom minimalizmu – mamy tu odważne kolory, zainspirowane Azją dekoracje, kryształowe klamki i olbrzymie lustra. Są nawet księgozbiory, fortepian i dywany rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.

Całość prezentuje się jednak zaskakująco dobrze.

Można tu także zorganizować szkolenia, warsztaty, konferencje, a nawet śniadanie biznesowe czy wieczór przy winie.

Źródło: fabrykasensu.pl
Źródło: fabrykasensu.pl

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN