Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Beton House

Beton House to minimalizm w betonowym wydaniu, a zarazem dom, który umożliwia nieprzerwany kontakt z otaczającą go przyrodą.
.get_the_title().

Beton House to prosty i minimalistyczny jednorodzinny dom zaprojektowany przez katowicką pracownię Beton House. – Realizacja jest spełnieniem moich marzeń w podwójnej roli: architekta i inwestora – mówi architekt Seweryn Nogalski. To również projekt, dzięki któremu beton i minimalizm stały się tematami przewodnimi w kolejnych realizacjach jego pracowni. Beton House to biała, dwupiętrowa bryła o prostej formie. Budynek od północy przysunięto blisko granicy działki, zaś od południa architekci zostawili dużo wolnej przestrzeni, aby cieszyć się widokami lasu.

Od strony ogrodu zaprojektowano duże, dwukondygnacyjne przeszklenia, dzięki którym dom przenika się z otoczeniem.

Najlepsze domy w Polsce: Beton House Najlepsze domy w Polsce: Beton House

Dom zaprojektowano tak, aby w pełni wykorzystać południową stronę działki. Duże przeszklenia oraz rozsuwające się tafle okien łączą salon z ogrodem i umożliwiają nieprzerwany kontakt z otaczającą przyrodą.

Przed południową, szklaną elewacją zaprojektowano duży „refleksor” – płytki zbiornik wody, który odbija promienie świetlne do wnętrza domu.

Dzięki temu tańczące na ścianach i suficie „zajączki” tworzą ciekawe efekty i budują niezwykły klimat we wnętrzu. Zimą, ku uciesze dzieci, zbiornik wody służy jako lodowisko.

Najlepsze domy w Polsce: Beton House Najlepsze domy w Polsce: Beton House

Dlaczego wybrano beton? – Zależało nam na zachowaniu szczerości materiału, jego surowości – odpowiada Seweryn Nogalski. Beton ma też świetną iniekcję termiczną – powoli się nagrzewa i stopniowo oddaje ciepło, dzięki czemu utrzymuje przyjemną temperaturę. Latem betonowe ściany „zabierają” podwyższoną temperaturę z wnętrza. – Beton House to racjonalny, inżynieryjny projekt, który odzwierciedla nasz gust, styl życia i nasze potrzeby – podkreśla architekt.

Najlepsze domy w Polsce: Beton House Najlepsze domy w Polsce: Beton House

Beton House łamie stereotypy i udawania, że betonowy dom może być przytulny oraz pełny światła.

Wnętrze domu cechuje minimalizm. Betonowe ściany kontrastują z białą podłogą, a szorstkie powierzchnie z idealnie gładkimi.

Strefa wspólna mieści się na parterze, piętro ma charakter prywatny. W prywatnej części znajdują się: po jednej stronie pokoje dzieci, po drugiej sypialnia, łazienka i garderoba rodziców. Beton House jest zarówno domem, jak i pracownią architektoniczną właścicieli. Ich biuro mieści się w oddzielnej części budynku.

Najlepsze domy w Polsce: Beton House
Najlepsze domy w Polsce: Beton House
ZDJĘCIA: betonhouse.com

Źródło: betonhouse.com
Opracowanie: AB

DESIGN