Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

W parterowym Domu Atrialnym wydobyto piękno naturalnych materiałów wykończeniowych.
.get_the_title().

Dom Atrialny, zaprojektowany przez biuro projektowe maxberg (architekt Karol Nieradka, współpraca – Anna Karp, projekt wnętrz – Oporski Architektura), stanął na dużej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora i lasu.

Działka w większości pozostała niezmieniona.

Przy budowie domu i zagospodarowaniu terenu nie wycięto żadnego drzewa, a w patio i najbliższym otoczeniu dosadzono kilka niewielkich drzew ozdobnych.

Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

Powściągliwość w doborze kolorystyki nadała prostej formie stodoły czysty i elegancki wyraz.

Dach pokryty naturalnym łupkiem oraz betonowe elewacje udało się „oczyścić” ze wszystkich niepotrzebnych elementów, by wydobyć piękno naturalnych materiałów wykończeniowych.

Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

Część dzienną stanowi duży, otwarty salon z kuchnią, jadalnią i wiszącym kominkiem. Część nocna to apartament właściciela z przestronną garderobą i łazienką oraz trzy sypialnie dla gości. Dopełnieniem domu jest strefa relaksu i spa z basenem, sauną, strefą fitness i pokojem kinowym.

Wszystkie części domu mają dostęp do wewnętrznego patio, które osłania mieszkańców przed słońcem i wiatrem, zapewnia całkowitą prywatność oraz wpuszcza do środka światło słoneczne o każdej porze dnia.

W salonie oraz sypialni właściciela wykorzystano wysokie dachy, podnosząc sufit równolegle do połaci dachowych. W pozostałej części domu sufit jest płaski, uwalniając przestrzeń techniczną na strychu.

Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

Budynek został zaprojektowany z prefabrykowanych elementów keramzytowych, co pozwoliło na realizację stanu surowego w ciągu trzech tygodni oraz wprowadzenie się do gotowego domu po roku i trzech miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac ziemnych.

Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce Dom Atrialny Najlepsze domy w Polsce: Dom Atrialny

Źródło: maxberg.pl
Opracowanie: AB
Zdjęcia: Sylwia Gudaczewska, fotoarch-gudaczewska.pl

DESIGN