Najlepsze domy w Polsce: Dom Cedrowy

To dom z drewnianą elewacją oraz drewnianym wnętrzem, które przenika się z otaczającą zielenią. Pełen spokoju, harmonii i równowagi.
.get_the_title().

Dom Cedrowy znajduje się w cichej, willowej dzielnicy Poznania. Za projektem i realizacją nowoczesnego, jednorodzinnego budynku o drewnianej konstrukcji szkieletowej stoją Mariusz Wrzeszcz oraz Jan Celichowski z pracowni Wrzeszcz Architekci.

Zarówno elewacje zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany pokryto drewnem cedrowym, dzięki czemu bryła i wnętrze tworzą spójną całość.

Od strony ulicy fasada budynku jest zwarta i zamknięta, natomiast od ogrodu prosta bryła otwiera się i wtapia w naturę.

Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy

Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy

Przestronne okna wpuszczają do środka dużo naturalnego światła. Duże przeszklenia oraz taras sprawiają, że parterowy dom przenika się z otaczającym go ogrodem.

Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy

Wszystkie pomieszczenia zaprojektowano na jednym poziomie. Zrezygnowano ze schodów, aby dom był funkcjonalny oraz łatwo dostępny dla właściciela.

Połączenie bieli i drewna sprawia, że nowoczesne wnętrza są przytulne, pełne spokoju i równowagi.

Drewno cedrowe wykorzystano w środku nie tylko na ścianach czy podłogach, ale także w elementach takich jak blat kuchenny, szafka łazienkowa czy okładzina przestronnej kabiny prysznicowej. Za projekt wnętrz Domu Cedrowego odpowiadają Bartosz Konieczny i Tomasz Sołtysiak z poznańskiej pracowni BARchitecture.

Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy

Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy

Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy
Najlepsze domy w Polsce Dom Cedrowy
Fot. Przemysław Turlej/ facebook.com/turlejfoto

Źródło: wrzeszczarchitekci.pl
Projekt wnętrz: barchitecture.eu
Opracowanie: AB

DESIGN