Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Dom na linii horyzontu

To willa, która stoi na granicy – na linii horyzontu. Jest białym łącznikiem między błękitem nieba a zielenią otaczającej natury.
.get_the_title().

Podmiejską willę wyróżnia charakterystyczny kontur, który wpisał się w linię horyzontu, a także ogromne szklane tafle oraz idealnie gładkie, białe ściany. Ten nowoczesny i elegancki budynek w okolicach Wrocławia zaprojektowali Łukasz Kabarowski, Anna Misiura i Katarzyna Solarczyk z pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci, znani m.in. z realizacji Domu w stronę słońca.

Krawędzie dachu obrysowano wyraźną linią i optycznie połączono trzy części budynku przesunięte względem siebie.

Unikając ostentacji, stworzyliśmy miejsce nowoczesne, emanujące spokojem, harmonią  i dyskretnym urokiem luksusu – opowiadają o swojej realizacji architekci.

Dom na linii horyzontu Dom na linii horyzontu

Dom jest pełen światła, które swobodnie przenika do wnętrz o różnych porach dnia. Umożliwiają to ogromne okna. Duże przeszklenia dodały lekkości prostej, białej bryle.

Szklane tafle, biel ścian i gładki beton Domu na linii horyzontu stały się dopełnieniem okolicznego pejzażu.

Osią budynku jest otwarta przestrzeń salonu i jadalni – po rozsunięciu panoramicznych okien można ją powiększyć o powierzchnię tarasu. Częściowo przeszklony korytarz prowadzi do czterech sypialni. Na końcu holu znajduje się basen. Wielkie przesuwne okna zapewniają tu nie tylko dobre doświetlenie, ale i widok na ogród. Latem obie przestrzenie mogą się swobodnie przenikać.

Dom na linii horyzontu
Dom na linii horyzontu
Fot. Krzysztof Smyk

Źródło: k-m-a.pl
Opracowanie: AB

DESIGN