Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem

Dom, który stanie na bardzo wąskiej działce, skierowano w stronę jeziora, by zapewnić właścicielom nieograniczony widok na wodę.
.get_the_title().

Za projekt tego jednorodzinnego domu odpowiada poznańska pracownia architektoniczna 3XB Architekci (Filip Banach, Paula Banach, Jakub Szeszycki). Stanęło przed nią wymagające zadanie, ale jak przyznają architekci ograniczenia podsuwają im najciekawsze pomysły.

Budynek z zewnątrz będzie miał tylko 6 metrów szerokości, gdyż działka, na której stanie jest wyjątkowo wąska – ma tylko 9 metrów szerokości.

Nietypowa, wąska działka ma jednak ogromną zaletę – jest atrakcyjnie położona, tuż nad samym brzegiem jeziora.

Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem

Szukając rozwiązania, które pozwoliłoby na optymalne doświetlenie wnętrz i zapewniło otwarty widok na wodę, architekci zaproponowali, aby strefę dzienną zlokalizować na górnej kondygnacji. Przy tradycyjnym podejściu do rozmieszczenia funkcji domu, widok na jezioro byłby dostępny jedynie z sypialni właścicieli, czyli zarezerwowany tylko dla wybranych. A teraz niczym nieograniczonym, pięknym widokiem na wodę mogą się cieszyć wszystkie osoby przebywające w domu.

Projektantom zależało, by optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zapewnić odpowiednie doświetlenie wszystkich wnętrz.

Salon doświetlili ogromnym przeszkleniem od strony jeziora oraz oknami dachowymi, które wpuszczają światło w głąb domu.

Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem

Po obu stronach działki mieszkają sąsiedzi. Zlokalizowanie części dziennej na górnym piętrze zapewnia także prywatność i poczucie intymności domownikom.

Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem Najlepsze domy w Polsce Dom nad jeziorem
Najlepsze domy w Polsce: Dom nad jeziorem
Fot. 3XB Architekci

Źródło: 3xb.pl
Opracowanie: AB

Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: