Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Dom pod Warszawą

Drewniany dom, który stanął na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego, dyskretnie wpisuje się w otoczenie lasu i zapewnia mieszkańcom bliski kontakt z naturą.
.get_the_title().

Harmonia z otaczającą przyrodą – ten cel udało się osiągnąć katowickiej pracowni jojko+nawrocki architekci, która odpowiada za projekt jednorodzinnego drewnianego Domu pod Warszawą. Budynek stanął na intensywnie zadrzewionej działce na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego.

Głównymi założeniami projektantów było zachowanie znajdujących się tutaj drzew i umiejętne wpasowanie architektury w leśny krajobraz.

Dom pod Warszawą został zaprojektowany na planie krzyża. To rozwiązanie pozwoliło uniknąć wycinki istniejącego drzewostanu i umożliwiło powiększenie powierzchni styku budynku z otaczającym go lasem. Powstały też dodatkowe przestrzenie zewnętrzne, które są naturalnym przedłużeniem strefy mieszkalnej.

Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa

Budynek ma drewnianą konstrukcję szkieletową. Dom dyskretnie wpisuje się w otoczenie dzięki zastosowaniu modrzewiowego deskowania na jego prostych elewacjach. Zmienna głębokość drewnianej oblicówki tworzy dodatkowy światłocień, który przypomina naturalne oświetlenie w lesie sosnowym.

Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa

Forma domu wśród drzew, którą zaprojektowali architekci, umożliwia otwarcie pomieszczeń na kolejne widoki. Zapewnia także domownikom bardzo bliski kontakt z naturą oraz komfortowy dystans do sąsiadów.

Dom pod Warszawą pracowni jojko+nawrocki architekci zdobył wyróżnienie w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015.

Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa
Najlepsze domy w Polsce Dom pod Warszawa
Fot. Michał Jędrzejowski, jojko+nawrocki architekci

Źródło: jna.com.pl
Tekst: AB

DESIGN