Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Dom pokryty gontem

Na dachu i elewacji nowoczesnego domu w Bielsku-Białej, zgodnie z lokalną tradycją budowlaną, zastosowano gont modrzewiowy.
.get_the_title().

Dom jednorodzinny, który stanął w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej, zaprojektowali architekci Weronika Juszczyk i Łukasz Piankowski z gdyńskiej pracowni Interurban.

Ukształtowanie nowoczesnego budynku wynika z lokalnego kontekstu. Lekko opadające naturalne zbocze oraz malownicze widoki na pobliskie pasmo górskie wpłynęły na rozmieszczenie poszczególnych funkcji.

Na parterze domu znalazła się strefa dzienna oraz wydzielona przestrzeń, którą przeznaczono na prowadzenie działalności gospodarczej. Piętro stanowi strefa nocna z trzema sypialniami i pomieszczeniami pomocniczymi.

Najlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej Najlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej Najlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej Najlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej ajlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej

Nowoczesny dom w Bielsku-Białej powstał  z szacunkiem do naturalnego otoczenia oraz lokalnych tradycji budowlanych.

Jako materiał elewacyjny oraz pokrycie dachu, zgodnie z miejscową tradycją budownictwa drewnianego, zastosowano gont modrzewiowy.

Materiał zaimpregnowano naturalnymi środkami, dzięki czemu architekci uzyskali efekt naturalnego starzenia się budynku.

Najlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej Na parterze domu znalazła się strefa dzienna oraz wydzielona przestrzeń, którą przeznaczono na prowadzenie działalności gospodarczej. Piętro stanowi strefa nocna z trzema sypialniami i pomieszczeniami pomocniczymi. Na parterze domu znalazła się strefa dzienna oraz wydzielona przestrzeń, którą przeznaczono na prowadzenie działalności gospodarczej. Piętro stanowi strefa nocna z trzema sypialniami i pomieszczeniami pomocniczymi. Na parterze domu znalazła się strefa dzienna oraz wydzielona przestrzeń, którą przeznaczono na prowadzenie działalności gospodarczej. Piętro stanowi strefa nocna z trzema sypialniami i pomieszczeniami pomocniczymi.

We wnętrzach dominuje jasne drewno. Wybrano je, aby kontrastowało z czarną elewacją wykonaną z gontu modrzewiowego. Wnętrza charakteryzują też otwarte, jasne przestrzenie, proste elementy zabudowy, naturalne materiały i neutralne kolory.

Na parterze domu znalazła się strefa dzienna oraz wydzielona przestrzeń, którą przeznaczono na prowadzenie działalności gospodarczej. Piętro stanowi strefa nocna z trzema sypialniami i pomieszczeniami pomocniczymi. Najlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej
Najlepsze domy w Polsce Dom pokryty gontem w Bielsku-Białej
ZDJĘCIA: Małgorzata Góra, Interurban

Źródło: interurban.pl
Opracowanie: AB

DESIGN