Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży

Dom wypoczynkowy w Pleśni stwarza możliwość przebywania blisko natury, nie ingerując w nadmorski krajobraz. Zobaczcie projekt pracowni ZUP-A.
.get_the_title().

Najważniejsze jest to, aby pozwolić naturze pokazać swoje piękno oraz wpisać się w jej delikatny charakter. Jej obserwacja to najlepszy wypoczynek – mówią architekci z pracowni ZUP-A. Zaprojektowany przez nich dom wypoczynkowy w Pleśni w pobliżu Ustronia Morskiego w woj. zachodniopomorskim daje mieszkańcom możliwość bardzo bliskiego kontaktu z przyrodą oraz obserwowania jej z przeszklonego tarasu z kominkiem. A to wszystko w budynku, który nie ingeruje w okoliczny, nadmorski krajobraz.

Dom przy plaży pełni funkcję domu wypoczynkowego. Podobnie, jak w przypadku Domu w górach, tutaj też prosta, oszczędna w formie bryła nie zakłóca otaczającego krajobrazu.

Od strony morza znajduje się przeszklony, wykonany z surowego drewna taras z kominkiem i ławą, z którego roztaczają się malownicze widoki na niespokojne morze i piaszczyste wybrzeże.

Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży

Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży

Niewielki budynek zaprojektowano dla dwóch osób lub małej rodziny. Jego powierzchnia wynosi zaledwie 54 m². Ze względu na niewielki rozmiar domu, wnętrza są kompaktowe i pomysłowo zaaranżowane. Centralną część stanowi rdzeń w formie prostopadłościanu. W nim znalazły się: zabudowa kuchenna, strefa pracy z biurkiem, łazienka i miejsce do przechowywania.

Pełne ciepłego drewna wnętrza Domu przy plaży utrzymano w stylu nowoczesno–rustykalnym.

Na górze prostopadłościanu, w obrębie poddasza, są łóżka. W domu wydzielono też przestrzeń na jadalnię i zaaranżowano wygodną część wypoczynkową z przeszklonym wykuszem.

Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży
Najlepsze domy w Polsce: Dom przy plaży
FOT. ZUP-A (ZAKŁAD USŁUG PROJEKTOWO – ARCHITEKTONICZNYCH)

Źródło: zup-a.pl
Opracowanie: AB

DESIGN