Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Dom w Górach

Wnętrza tego niewielkiego budynku przenikają się z otaczającą, górską przyrodą. A dom wraz z surowym krajobrazem zapewnia atmosferę komfortu i bezpieczeństwa.
.get_the_title().

Czy może być coś przyjemniejszego niż rozsiąść się w wygodnym fotelu, z ulubioną książką w ręku i wsłuchiwać się w trzaskający ogień w kominku? A gdyby tak towarzyszył temu widok niezmąconej górskiej natury? – pytają architekci z pracowni ZUP-A. A potem pokazują jednorodzinny Dom w Górach, który znajduje się w Krynicy-Zdroju, w województwie małopolskim. To budynek o prostej i funkcjonalnej formie, który współgra z surowym górskim krajobrazem i wraz z nim zapewnia domownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Założeniem architektów z pracowni ZUP-A było stworzenie domu o funkcjonalnej formie, która w jak najmniej inwazyjny sposób ingeruje w górski krajobraz.

Przeznaczona na taras część dachu została ukształtowana tak, aby wraz ze zboczem tworzyła jeden, spójny poziom. Uformowanie zielonego dachu oraz duże przeszklenia sprawiają, że wnętrza domu przenikają się z otaczającą surową przyrodą i gwarantują mieszkańcom bardzo bliski kontakt z naturą.

Najlepsze domy w Polsce Dom w Gorach

W swojej realizacji architekci zastosowali skośny dach oraz drewniane wykończenie fasady. Nawiązuje to do tradycyjnych form budownictwa regionalnego.

Poprzez użyte materiały i swoją formę dom świetnie koresponduje z górzystym krajobrazem.

We wnętrzach, na niewielkiej przestrzeni, stworzyli przytulną i rodzinną atmosferę. Elementem, który spaja dwie kondygnacje jest kominek obudowany ciepłym materiałem – drewnem.

Najlepsze domy w Polsce Dom w Gorach Najlepsze domy w Polsce Dom w Gorach

Na parterze znajduje się otwarta kuchnia, jadalnia i salon z gabinetem. W domu znajduje się także dwupoziomowa biblioteka, która prowadzi na zielony taras. Z tarasu i okien roztacza się malowniczy widok na okolicę.

Najlepsze domy w Polsce Dom w Gorach
Fot. ZUP-A (Zakład Usług Projektowo – Architektonicznych)

Źródło: zup-a.pl
Opracowanie: AB

DESIGN