Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca

Właściciele tej willi mogą codziennie podziwiać wschody i zachody słońca jak na panoramicznym ekranie.
.get_the_title().

Dom w stronę słońca to dwukondygnacyjna willa na planie wydłużonego prostokąta. Za projekt budynku, który stanął w Zabrodziu, odpowiada wrocławska pracownia Kabarowski Misiura Architekci (w składzie: Anna Misiura, Łukasz Kabarowski).

Willa została zaprojektowana zgodnie z potrzebami mieszkańców i współgra z charakterem otoczenia.

Dom ma wyraźnie wyodrębnioną horyzontalną część parteru. Przypomina ona solidny cokół. Ciemny fornir kontrastuje z jasną nadbudówką. Wrażenia lekkości dodają jej gładko otynkowane elewacje boczne oraz w całości przeszklone elewacje od strony ulicy i ogrodu.

Duże, poziome okna osłonięto ukośnie ściętymi ścianami. W ten sposób architekci zapewnili domownikom ochronę przed ostrym słońcem.

Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca

Główne wejście i dojazd do budynku znajdują się od zachodu. Większą część parteru zajmuje salon, który łączy się z salonem muzycznym, kuchnią i jadalnią. Ta przestrzeń, dzięki wielkim przeszkleniom, otwiera się na trzy strony świata.

Za sprawą przesuwanych szyb wnętrza przenikają się z otoczeniem – jadalnię i salon można powiększyć o przestrzeń tarasów.

Charakterystyczne murki, wysunięte poza obrys domu, zapewniają mieszkańcom prywatność oraz optycznie wydzielają strefy ogrodu i tarasów.

Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca

Szklane ściany w głównej sypialni i pokojach dziecięcych na piętrze sprawiają, że właściciele mogą codziennie podziwiać wschody i zachody słońca jak na panoramicznym ekranie.

Najlepsze domy w Polsce: Dom w stronę słońca
Fot. Marcin Grabowiecki

Źródło: k-m-a.pl
Opracowanie: AB

DESIGN