Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Fence House

Fence House to jednorodzinny dom, którego ciekawa, nowoczesna forma wynika z funkcji. Trzy bryły zapewniają mieszkańcom niezależność, prywatność i poczucie bezpieczeństwa.
.get_the_title().

Fence House w podpoznańskim Borówcu to dzieło architektów Pawła Garusa, Jerzego Woźniaka i Kingi Kin z pracowni mode:lina™. Domownikami tego nowoczesnego budynku są rodzice z dwójką dzieci. Wszyscy pragnęli mieszkać niezależnie, stąd pomysł na podzielenie domu na dwie części. W ten sposób powstały dwie bryły, które pokryto spadzistym dachem. Pomiędzy nie „wbito” trzecią – asymetryczną kostkę garażu.

Kształt budynku został podyktowany przez jego funkcję. Oddzielne strefy na piętrze pozwalają dorosłym cieszyć się spokojem, a dzieciom szaleć do woli we własnym „domku”.

Najlepsze domy w Polsce Fence - House

Forma domu jest współczesną interpretacją tradycyjnego stylu. Uzupełniają go surowe, proste materiały – cegła, beton oraz blacha w odcieniach szarości. Kolory i materiały akcentują poszczególne części budynku.

„Zamknięta” elewacja od strony ulicy chroni domowników przed hałasem, gwarantuje spokój, wraz z ogrodzeniami zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na nazwę domu – Fence House.

Najlepsze domy w Polsce Fence - House Najlepsze domy w Polsce - Fence House

Parter to część wspólna, w której czas spędzają wszyscy mieszkańcy. Znajdują się tam sięgający poddasza salon z antresolą oraz wysunięta w głąb ogrodu kuchnia. Duży taras płynnie łączy dom z zielonym otoczeniem.

Najlepsze domy w Polsce - Fence House Najlepsze domy w Polsce Fence - House Najlepsze domy w Polsce - Fence House Najlepsze domy w Polsce - Fence House

Salon jest wielką, otwartą przestrzenią z dużymi, nieregularnymi oknami, z których roztaczają się piękne widoki na las. Mieści się tutaj antresola z biblioteką, której regały zostały zbudowane ze starych belek stropowych jednej z poznańskich kamienic.

Najlepsze domy w Polsce - Fence House Najlepsze domy w Polsce - Fence House Najlepsze domy w Polsce Fence House Najlepsze domy w Polsce Fence House

Oryginalnym rozwiązaniem jest okno we wnętrzu garażu, które eksponuje czerwony, wyścigowy samochód właściciela domu.

Najlepsze domy w Polsce - Fence House
Najlepsze domy w Polsce - Fence House
Fot. Marcin Ratajczak, materiały mode:lina™

Źródło: modelina-architekci.com
Opracowanie: AB

DESIGN