Najlepsze domy w Polsce: Jungle House

To dom, który wtapia się w leśne otoczenie. Porośnięte bujną roślinnością tarasy sprawiają, że Jungle House żyje razem z zielenią.
.get_the_title().

Ten ciekawy, jednorodzinny dom stanął pod Warszawą w 2008 roku. To projekt MAZM – autorskiego biura architektonicznego Marka Szcześniaka, znanego z takich realizacji jak Dom z recyklingu i Naked House.

Bryła budynku stanowi zwartą całość, a ściany zewnętrzne wykończono charakterystyczną czarną cegłą.

Dom pokryto dachem dwuspadowym, wykończonym blachą cynkowo-tytanową oksydowaną w ciemnoszarym kolorze.

Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House

Najlepsze domy w Polsce Jungle House

Od strony wejściowej okna są wąskie, zaś od strony ogrodu przeszklenia są większe, a tarasy otwierają się na otaczającą zieleń.

Najbardziej charakterystycznymi elementami Jungle House są jednak wycięcia w bryle budynku, zarówno na parterze, jak i na piętrze, które pełnią funkcję tarasów.

Tarasy wykończono impregnowanymi deskami z drewna egzotycznego.

Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House Najlepsze domy w Polsce Jungle House

Porośnięte roślinnością tarasy i elewacje sprawiają, że dom doskonale wtapia się w naturalne, zielone otoczenie. Naszym zdaniem zdecydowanie zasługuje na miano Jungle House.

Najlepsze domy w Polsce Jungle House
Najlepsze domy w Polsce Jungle House
FOT. IGNACY MATUSZEWSKI/ MINUSOSIEM.COM

Źródło: mazm.pl
Opracowanie: AB

DESIGN