Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Lo…ng House

Ten dom zaprojektowano tak, aby w czasie budowy nie wyciąć żadnego drzewa.
.get_the_title().

Lo…ng House to jednorodzinny dom w Łodzi, który powstał dla pary z dwójką dzieci. Projekt budynku jest dziełem Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt, znanej m.in. z realizacji Trójkątnego Domu w Szczecinie i Lustrzanego Domu w Izabelinie pod Warszawą.

Dom w Łodzi zaprojektowano tak, aby w trakcie budowy nie wyciąć żadnego drzewa znajdującego się na działce.

Najlepsze domy w Polsce: Long House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House

Lo…ng House powstał ma nietypowym terenie składającym się z dwóch wąskich działek sąsiadujących ze sobą. Dom w układzie liniowym stanął na pierwszej, która ma tylko 22 metry szerokości. Na drugiej, również o szerokości 22 metrów, rosną wiekowe drzewa, które właścicieli postanowili zachować.

W tej realizacji zieleń stała na pierwszym miejscu. Architekt zadbał, by z domu usytuowanego w pierwszej części roztaczał się malowniczy widok na 100-letnie drzewa rosnące w drugiej.

Klika drzew znajdowało się też na parceli, na której stanął dom. Zadaniem architekta było więc zachowanie także tych roślin, dlatego m.in. powstały nietypowe otwory na tarasie na piętrze. Nawet wjazd oraz furtkę wejściową rozmieszczono pomiędzy rozstawionymi co 4 metry drzewami w taki sposób, aby uniknąć ich zniszczenia.

Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House

Elewacje podłużnej, wąskiej bryły Lo…ng House pokryto białym tynkiem oraz kamieniem (Grassi Pietre).

Przestronne i jasne wnętrza z dużymi przeszkleniami zapewniają dostęp do naturalnego światła i przyjemne widoki na zieleń.

We wnętrzach dominują proste i naturalne barwy: biel, beże, brązy i szarości. Dom sprzyja wypoczynkowi oraz kontaktowi z otaczającą go naturą.

Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House
Najlepsze domy w Polsce: Lo...ng House
Fot. Piotr Krajewski – Fotografia Architektury / Architectural Photography

Źródło: reformarchitekt.pl
Opracowanie: AB

DESIGN