Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Lustrzany Dom

Dom zawdzięcza swoją nazwę lustrzanej elewacji, dzięki której doskonale wkomponował się w otaczający las.
.get_the_title().

Jednorodzinny dom w Izabelinie został zaprojektowany przez Marcina Tomaszewskiego z łódzkiej pracowni REFORM Architekt. Budynek stanął na pięknej, leśnej działce pod Warszawą, przy Parku Kampinoskim.

 Lustrzany Dom w Izabelinie  Lustrzany Dom w Izabelinie  Lustrzany Dom w Izabelinie

Lustrzany Dom składa się z dwóch nowoczesnych, prostopadłościennych brył. Najciekawszym rozwiązaniem zaproponowanym przez architekta było zastosowanie w dolnej kondygnacji lustrzanych paneli, które sprawiły, że budynek wtopił się w otoczenie.

Drzewa odbijające się od powierzchni domu zacierają granicę pomiędzy architekturą i naturą.

Ze względu na to, że dolna kondygnacja jest prawie niewidoczna, górna – otynkowana na biało część budynku, sprawia wrażenie nieco odrealnionej i zawieszonej w powietrzu.

 Lustrzany Dom w Izabelinie  Lustrzany Dom w Izabelinie

Dom ma powierzchnię 400 m². Na paterze rozmieszono strefę dzienną z kuchnią, jadalnią, salonem, pokojem gościnnym oraz pomieszczenia gospodarcze m.in. garaż. Piętro zajęła strefa prywatna z sypialniami, łazienkami, pralnią oraz biurem.

 Lustrzany Dom w Izabelinie  Lustrzany Dom w Izabelinie
 Lustrzany Dom w Izabelinie
Fot. REFORM Architekt Marcin Tomaszewski

Projekt domu w Izabelinie został dostrzeżony także w międzynarodowym środowisku. Pracownia REFORM Architekt została uhonorowana prestiżowymi nagrodami Iconic Awards 2015 oraz German Design Award 2016.

Źródło: reformarchitekt.pl
Tekst: AB

DESIGN