Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze domy w Polsce: Trójkątny Dom w Szczecinie

To odważny projekt domu maksymalnie dopasowanego do nietypowej działki.
.get_the_title().

Dom na planie trapezu z trójkątną dobudówką stanął na nietypowej działce na obrzeżach Szczecina. Za projekt tego niedużego, jednorodzinnego budynku odpowiada Marcin Tomaszewski z łódzkiej pracowni REFORM Architekt.

Nieregularny kształt działki stanowił duże wyzwanie i stał się główną inspiracją dla projektu budynku.

Trójkątny Dom został optymalnie dopasowany do działki i potrzeb właścicieli. Architektowi udało się także wygospodarować przestrzeń na niewielki ogród.

Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie

Unikalny budynek wyróżnia się nowoczesnym, odważnym wyglądem i dynamiczną bryłą, która z każdej strony wygląda inaczej. W elewacjach dominującą figurą geometryczną jest trójkąt.

Trójkątne elementy są podkreślone przez zastosowanie materiałów w kontrastowych barwach – białego tynku, szarego betonu i czarnej okładziny.

Pełne światła wnętrza są urządzone w minimalistycznym stylu. Dominują w nich białe i szare ściany oraz drewniane schody i podłoga. Na parterze znajdują się kuchnia, jadalnia i salon, który przechodzi w trójkątny, zadaszony taras i dalej w ogród. Piętro to najbardziej prywatna część domu, która mieści sypialnię i łazienkę.

Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie
Najlepsze domy w Polsce Trojkatny Dom w Szczecinie
Fot. Piotr Krajewski – Fotografia Architektury/ mat. REFORM Architekt

Trójkątny Dom w Szczecinie został doceniony i uznany za jeden z najlepszych nowoczesnych, europejskich domów doskonale dopasowanych do zastanych warunków. Realizacja zdobyła pierwsze miejsce w Polsce w konkursie European Property Awards 2018.

Źródło: reformarchitekt.pl
Tekst: AB

DESIGN