Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: apartament w stylu modern classic we Wrocławiu

Jak zaprojektować uniwersalną, klasyczną przestrzeń, która trafi w gusta szerokiej grupy? Na to pytanie odpowiedzieli architekci ze studia Decoroom projektując apartament w stylu modern classic. Zasady tego stylu znalazły odzwierciedlenie w tym świetnym projekcie.
.get_the_title().

Na urokliwej Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu, otoczonej wodami Odry, powstał projekt deweloperski Atmo. W sercu miasta, ale z dala od zgiełku. Czy może być lepiej? Mamy tu połączenie bliskości natury z zaletami miejskiego stylu życia.

Wnętrza apartamentu  zostały zaprojektowane przez znaną architektkę z pracowni Decoroom i idealnie odzwierciedlają zarówno historyczną architekturę miasta, jak i naturalne otoczenie, łącząc klasyczną elegancję z nowoczesnymi akcentami. Pracownia postawiła na styl modern classic, który mamy tu w pokazowej formie.

Aapartament powstał z myślą o 3-4 osobowej rodzinie. Przestrzeń o powierzchni 136 mkw. została zaplanowana z dbałością o detale modern classic. Inspiracje klasycznymi aranżacjami oraz bogate dziedzictwo architektoniczne Wrocławia znajdują odzwierciedlenie w jasnych, naturalnych barwach i materiałach, które są doskonale wkomponowane w nowoczesne formy i funkcjonalne rozwiązania Atmo.

– Zmiany w układzie funkcjonalnym apartamentu wprowadzono już w trakcie budowy, adaptując przestrzeń do potrzeb nowoczesnego mieszkania. Pierwotny układ, podzielony na liczne mniejsze pomieszczenia, został przekształcony w celu stworzenia reprezentacyjnej przestrzeni dziennej z kuchnią o powierzchni około 50m2, master bedroom z osobistą łazienką oraz komfortowych sypialni. Dodatkowe przestrzenie takie jak pralnia, schowek czy spiżarnia zwiększają funkcjonalność mieszkania — wyjaśnia projektantka wnętrz Joanna Węgłowska z Decoroom.

Apartament zyskał na przestronności oraz funkcjonalności. Decoroom stworzyło stylowe i funkcjonalne wnętrze, które będzie odpowiadało na potrzeby użytkowników przez wiele lat.

Jasna kolorystyka, naturalne materiały i nowoczesne formy to kluczowe elementy, które wnoszą do wnętrza elegancję i komfort.

Detale w stylu modern classic, takie jak zdobne sztukaterie, charakterystyczne ryflowania, złote akcenty oraz miękkie, zaokrąglone linie mebli, dodają aranżacji ponadczasowego charakteru.

Sypialnia z garderobą została zróżnicowana kolorystycznie, co poprawia proporcje i wyróżnia tę strefę w apartamencie.

Strefa dzienna stanowi serce mieszkania, układając stylistyczne tempo dla innych pomieszczeń. Drewniana podłoga ociepla wnętrze, tworząc delikatny kontrast z gresowymi płytkami imitującymi naturalny kamień. Jasne zabudowy meblowe, stworzone na indywidualne zamówienie w pracowni stolarskiej Decoroom, zapewniają maksymalną przestrzeń do przechowywania i porządku.

Eleganckie i funkcjonalne łazienki, wyposażone w produkty Geberit, dopełniają koncepcję wygodnego, ale i estetycznie dopracowanego wnętrza.

źródło: materiały prasowe

 

DESIGN