Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: dżungla pod Krakowem

'Wprowadziliśmy dużo zieleni w formie żywej zielonej ściany, donic wbudowanych w posadzkę w łazience przy sypialni oraz w otwartej klatce schodowej, które miały dawać wrażenie przechodzenia roślin do wnętrza domu' – mówi Krystyna Mikołajska z MIKOŁAJSKA Studio.
.get_the_title().

Położony niedaleko Krakowa dom miał być oazą zieleni, miejscem wytchnienia i wypoczynku dla czteroosobowej rodziny.

Koncepcja aranżacji wnętrz opierała się na nawiązaniu do naturalnych kolorów i materiałów. Wprowadziliśmy do wnętrza dużo zieleni w formie żywej zielonej ściany, donic wbudowanych w posadzkę w łazience przy sypialni oraz w otwartej klatce schodowej, które miały dawać wrażenie przechodzenia roślin do wnętrza domu. Inwestorka chciała zaś dodać do wnętrza intensywne kolory, szczególnie w tkaninach i tapetach – wyjaśnia Krystyna Mikołajska z MIKOŁAJSKA Studio.

We wszystkich pomieszczeniach pojawia się żywa zieleń. Do tego meble, dodatki i inne aranżacyjne detale korespondują z naturalnym krajobrazem zza okien.

Dominuje zieleń: ściana z żywej zieleni w otwartej strefie dziennej, rośliny doniczkowe, tapety z naturalnymi motywami, utrzymane w różnych odcieniach zielonego zabudowy meblowe i meble wypoczynkowe.

Drewniane są tu podłogi, drzwi, część zabudów stałych, ale też żaluzje, dekoracyjne elementy ścian, a przede wszystkim sufit w otwartej na dwie kondygnacje części salonowej. Ona także, dzięki poprowadzonym na całej wysokości przeszkleniom, podkreśla silny związek wystroju wnętrz z otaczającą dom przyrodą. Za sprawą wysokich okien zaciera się tu granica między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz.

W otwartej strefie dziennej, poza dwukondygnacyjnym salonem służącym do odpoczynku i wspólnego spędzania czasu, znalazła się przestronna jadalnia z dużym, rodzinnym stołem oraz świetnie wyposażona kuchnia.

Kuchnia jest idealnym miejscem do przygotowywania posiłków nawet w większym gronie, o czym świadczy duża wyspa ulokowana w centrum. Pojemna zabudowa zapewnia dużo przestrzeni do przechowywania kuchennych utensyliów, a ukryta za drzwiami spiżarnia pozwala zgromadzić całkiem spore zapasy. Na życzenie inwestorów w projekcie znalazł się również gabinet do pracy, który w razie potrzeby pełni też funkcję pokoju dla gości.

Równie funkcjonalnie zostały urządzone pomieszczenia prywatne. Sypialnia główna, dwa pokoje dla dzieci – chłopca i dziewczynki – oraz trzy łazienki. Ich wystrój nawiązuje do konceptu aranżacji otwartej strefy dziennej, podporządkowany jednak indywidualnym potrzebom każdego z mieszkańców.

Pokoje dzieci odzwierciedlają ich pasje i charaktery, a sypialnia właścicieli połączona została z dużą garderobą.

Wygodne w użytkowaniu są także łazienki, w których wszechobecna zieleń i naturalne materiały stanowią niezwykłe tło dla starannie dobranego wyposażenia. Kolor ten wydobywa aranżacyjną moc detali, które choć nie rzucają się w oczy, odgrywają ważną rolę w całym projekcie.

MIKOŁAJSKA Studio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce.

Więcej informacji na stronie: www.mikolajskastudio.pl

DESIGN