Najlepsze wnętrza: inspiracje naturą i polski design w nowoczesnym apartamencie w Gdańsku

Inspiracją dla projektu tego przytulnego, nowoczesnego wnętrza była otaczająca zieleń.
.get_the_title().

Apartament zaprojektowany przez architekta z Trójmiasta, Arkadiusza Grzędzickiego znajduje się na gdańskim osiedlu Botanica Jelitkowo. Mieszkanie o powierzchni 44 mkw. przeznaczone jest na wynajem krótkoterminowy. Właścicielom zależało, by wnętrza były oryginalne, ekologiczne, zapadające w pamięć oraz wykończone dobrej jakości materiałami.

Projektant zainspirował się otaczająca budynek zielenią. W efekcie powstało designerskie, nowoczesne, ale i przytulne mieszkanie, idealne do odpoczynku.

W apartamencie Botanica architekt postawił na polskie wzornictwo – projekty Oskara Zięty, Tabandy czy Marty Krupińskiej. – Bardzo lubię polski design, jestem jego ambasadorem. Przez wykorzystywanie w projektach polskich marek pokazuję swoim inwestorom i ich gościom, że warto stawiać na rodzime produkty. Są dobrej jakości, wykonane najczęściej z naturalnych materiałów. Coraz częściej widzimy, że polscy projektanci stawiają duży nacisk na detal, funkcjonalność i wytrzymałość swoich projektów – opowiada Arkadiusz Grzędzicki.

Na ścianach w przedpokoju położono tynk strukturalny Metropolis Materia Romana z Dekorian Home. Wnętrze ozdobiły też ciekawe dekoracje, takie jak gitary klasyczne oraz charakterystyczne wieszaki Zięta Prozessdesign.

Inspiracje zielenią za oknem są najbardziej widoczne w części dziennej, która składa się z salonu z aneksem kuchennym.

W salonie stanęła szmaragdowa welurowa sofa, pufa oraz drewniany stolik Cheval polskiej firmy Misa Form. Ściany pokoju ozdobiły sztukaterie wykonane z listew poliuretanowych. Jednak elementem, który najbardziej przyciąga uwagę, jest sufit wyłożony czarnymi listwami z laminatu i dekoracyjnym mchem chrobotkiem. Na podłogę architekt wybrał panele laminowane z Dekorian Home w naturalnym kolorze drewna.

Aneks kuchenny, chociaż niewielki, jest bardzo funkcjonalny.

Lustrzane fronty górnych szafek odbijają nie tylko światło dzienne, ale też zieleń za oknem. Dzięki nim strefa dzienna niewielkiego mieszkania optycznie się powiększyła. Antracytowa ściana i blat kuchenny korespondują z sięgającymi sufitu szarymi frontami mebli, które kryją lodówkę oraz wygodną szafę.

Obłoki na suficie w sypialni nadają wnętrzu oryginalnego charakteru, a jasna tonacja wnętrza sprzyja relaksowi.

Na suficie położono tapetę znanej angielskiej manufaktury Cole & Son, którą projektant wypatrzył w salonie z wyposażeniem wnętrza Dekorian Home. Komplet mebli do sypialni pochodzi natomiast z kolekcji Nature, którą dla marki VOX zaprojektowała grupa Tabanda z Trójmiasta.

Zielone meble łazienkowe i jesionowa umywalka wykonana przez firmę Taka Forma stworzyły naprawdę ciekawe wnętrze.

Do drewnianej umywalki dopasowano baterię z drewnianym elementem – Gessi Equilibro, uchwyty DOT manufacture oraz stołek, który dla wygody ustawiono w strefie prysznicowej. Innym ciekawym elementem w łazience jest ozdobna, wielkoformatowa grafika ścienna włoskiej marki Glamora.

Zdjęcia: Olga Kharina, XO foto

Źródło: projektujewnetrza.com
Opracowanie: AB

DESIGN