Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: kolorowe wnętrza z nutą boho w nowoczesnym domu

Nowoczesne, funkcjonalne wnętrza tego domu zachwycają pięknymi kolorami i fantazyjnymi dodatkami.
.get_the_title().

Wygodny, otoczony ogrodem dom znajduje się w willowej części Tarnowa. Bryłę budynku zaprojektował Andrzej Bacik z pracowni MM Architekci. Natomiast komfortowe, pełne naturalnego światła wnętrza to dzieło Małgorzaty Bacik. Ze względu na usytuowanie wjazdu na działkę od strony zachodniej para projektantów z pracowni MM Architekci zdecydowała się na niestandardowy rozkład pomieszczeń. Wysoki na dwie kondygnacje salon z jadalnią znajduje się od strony południowo-wschodniej, zaś kuchnia od zachodu. Na parterze jest jeszcze gabinet oraz dwie łazienki. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie, dwie łazienki i garderobę. Znalazła się tam też antresola z miejscem do pracy dla właścicielki domu.

Dom jest przytulny i bardzo kolorowy. Prawie we wszystkich pomieszczeniach zobaczymy akcenty granatu i zieleni.

Mocniejsze akcenty kolorystyczne mają obicia mebli, zasłony, kafle kominka, mozaika nad blatem kuchennym, tapeta w sypialni gospodarzy czy szafka w łazience synów. Dostrzeżemy je te także w licznych detalach – wymienia architektka Małgorzata Bacik. Dla zachowania równowagi największe płaszczyzny, takie jak ściany czy podłogi w odcieniu rozbielonego dębu firmy Boen z Dekorian Home, mają neutralny charakter.

W przestronnym, jasnym salonie stanął duży narożnik Natuzzi. Uwagę zwraca kominek, którego wymiary i proporcje odpowiadają rozmiarom salonu. Palenisko kominka znajduje się na nietypowej wysokości aż jednego metra, a obudowa sięga do poziomu antresoli. Do wnętrza dopasowano lampy o średnicy aż 120 cm. Według indywidualnego projektu architektki wykonała je na zamówienie firma Cleoni. By wnętrze było jak najbardziej spójne wizualnie, szerokość ringów i ich odcień powtórzyły okrągłe stoliki kawowe.

O charakterze salonu decydują nie tylko meble, ale także dzieła sztuki.

W strefie wypoczynkowej zobaczymy dwa płótna Zbigniewa Nowaka – wizerunki kobiet z serii 'Palaczka’ w intensywnych kolorach oraz rzeźbę tancerki wykonaną specjalnie do tego domu przez Marię Niewiadomską.

W części jadalnianej znalazł się stół z litego orzecha marki Team7, niebieskie krzesła BoConcept oraz delikatne szklane lampy Skyfall marki Studio Italia. Lampy, płytki podłogowe firmy Caesar i widoczne pod sufitem gzymsy marki Orac Decor architektka znalazła w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią – mają podobny charakter dzięki spójnej palecie kolorów i materiałów wykończeniowych.

O spójności obu stref decydują szczegóły. Orzechowy fornir frontów zabudowy meblowej oraz stołu przylegającego do wyspy kuchennej formą i odcieniem nawiązuje do stołu jadalnianego. Ozdobna mozaika z płytek Raw Decor nad blatem kuchennym wprowadza delikatne niebieskie akcenty. W każdym pomieszczeniu znajdują się też dzieła sztuki. Nad ciągiem kuchennym zobaczymy różnobarwne gęsi – prace graficzne Anny Bacik.

Główny akcent dekoracyjny w sypialni stanowi piękna, zielona tapeta marki Cole&Son z Dekorian Home. Wystrój pokoju uzupełniają kolorowe poduszki, narzuta, wazony, książki oraz prace plastyczne.

Egzotyczny klimat w sypialni podkreślają lustrzane szafki oraz fantazyjne dodatki w 'papuziej’ kolorystyce.

Kolor zielony pojawia się też łazience gospodarzy za sprawą obudowy stelaża toalety i bidetu pokrytej płytkami w butelkowym odcieniu. Oprócz tego mocnego akcentu i barwnych płytek wokół wanny, wnętrze jest urządzone w jasnych kolorach – bieli i szarości.

W łazience, tak jak w całym domu, są nuty boho. Swobodny, barwny i pełen fantazji styl nadaje charakteru wszystkim wnętrzom.

Do łazienki wprowadzono go za pomocą 'dywanu’ ułożonego z patchworkowych płytek w strefie wanny z Villeroy&Boch oraz wzorzystych dodatków, takich jak ręczniki. W pozostałych pomieszczeniach domu nuty stylu boho widoczne są w obiciach mebli, kaflach kominka, barwnej mozaice nad blatem kuchennym, tapecie w sypialni, kolorowych dodatkach oraz tkaninach: zasłonach, kocach, narzutach i poduszkach.

Zdjęcia: Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska

Opracowanie: AB
Źródło: mmarchitekci.pl

DESIGN