Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: męski azyl

Dymna paleta nieoczywistych odcieni, funkcjonalność skupiająca się na indywidualnym rytmie pracy. Mieszkanie zaprojektowane przez JAM Kolektyw to idealny męski azyl, miejsce pracy i odpoczynku.
.get_the_title().

Właściciel tego wnętrza długo szukał miejsca, które będzie funkcjonalne i dostosowane do indywidualnego rytmu jego pracy. Koncepcję powierzył znanej warszawskiej agencji projektowej JAM KOLEKTYW. Czego oczekiwał? Otwartej, pełnej światła przestrzeni ze strefą pracy i wydzieloną, zamkniętą strefą prywatną – te potrzeby były kluczowe dla odpowiedzialnej za projekt architektury wnętrz Anny Olgi Chmielewskiej.

Mieszkanie utrzymane jest w dymnej palecie nieoczywistych odcieni charakterystycznych dla projektów JAM KOLEKTYW.

Kolory wnętrza zmieniają się w zależności od pory dnia i światła. Rano promienie słoneczne ocieplają betonowe ściany, a oliwkowe szarości nabierają ciepłych tonów. W południe słońce wydobywa elementy dębowe. Wieczorem, gdy w mieszkaniu zaczyna dominować sztuczne światło, cała paleta barw nabiera głębi, tworząc atmosferę intymności.

Właściciel mieszkania marzył o przestronnej kuchni z jadalnią, w której mógłby przygotowywać kolacje dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

Dla właściciela ważne było stworzenie komfortowego miejsca pracy w centralnej części mieszkania. W przeciwieństwie do tradycyjnego gabinetu, domowe biuro zaprojektowano w części dziennej, za geometryczną bryłą biblioteki. Właściciel nie chciał iść na kompromis w kwestii wygody pracy – spędza przy biurku wiele godzin każdego dnia.

Meble w strefie pracy wykonano na zamówienie według projektu JAM KOLEKTYW. Pomieściły trzy monitory i niezbędne sprzęty elektroniczne.

Część do pracy architekci połączyli płynnie ze strefą dzienną, w której dominują dwie wygodne sofy polskiej marki NOBONOBO. Brązowo-rude tapicerowanie w połączeniu z pozostałą paletą barw użytą we wnętrzu przywodzi na myśl artystyczną kompozycję, z której słyną projekty pracowni. We wnętrzu znalazły swe miejsce prace Zdzisława Beksińskiego, ulubionego artysty właściciela.

W strefie prywatnej architektki wnętrz zaproponowały ciemniejsze tonacje w kolorach ścian i detalach dekoracyjnych. Także łazienka została zaprojektowana w nieco mrocznym, nastrojowym klimacie.

Nietypowe, dwuskrzydłowe drzwi, prowadzące do obu sypialni, z jednej strony otoczono głębokimi, grafitowymi ościeżnicami, a z drugiej harmonijnie ukryto w linii zabudowy szaf.

Photography: Jola Skóra
Styling: Anna Olga Chmielewska
Interior design concept: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Interior designer: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska

W holu wejściowym uwagę przyciąga lustrzana powierzchnia drzwi do garderoby, która w nietypowy sposób odbija otaczającą przestrzeń. To jedna z wielu nieszablonowych koncepcji JAM KOLEKTYW, mająca na celu oryginalne zakończenie długiego korytarza.

Photography: Jola Skóra
Styling: Anna Olga Chmielewska
Interior design concept: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Interior designer: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska

Zdjęcia: Jola Skóra

DESIGN