Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: mroczny apartament pod niebem Warszawy

Przy Złotej 44 w samym centrum Warszawy powstał wyjątkowy apartament zaprojektowany przez studio MOW.design. Możemy je umownie ochrzcić warszawskim apartamentem Batmana. Jest dużo sztuki, całość utrzymana jest w nieco mrocznym stylu a widok z 46 piętra zapiera dech w piersiach.
.get_the_title().

46 piętro budynku przy ulicy Złotej 44 to lokalizacja apartamentu zaprojektowanego przez Weronikę Król i Martę Żebrowską-Wojczuk z pracowni MOW.design. Właściciele postanowili odświeżyć wnętrze, zachowując pierwotny układ i materiały wykończeniowe.

Efektem współpracy z architektami jest przestrzeń o mocnej estetyce, która komponuje się idealnie z urbanistycznym krajobrazem Warszawy i wzbogacana przez polską sztukę, mającą znaczące miejsce w sercach inwestorów.

Apartament o powierzchni 160 mkw składa się z rozległej strefy dziennej, której część stanowi otwarta kuchnia, salon i jadalnia, oraz z dwóch prywatnych sypialni z własnymi łazienkami. Wszystkie pomieszczenia utrzymane są w stonowanej palecie kolorystycznej – w której dominują beże, szarości i odcienie brązu oraz z ciepłe odcienie drewna. Architektki zadbały o każdy detal aranżacji, tworząc końcowy efekt, który olśniewa swoją artystyczną estetyką.

W apartamencie sztuka stanowi kluczowy element dekoracji. Od wejścia zwraca uwagę konsola autorstwa Oskara Zięty oraz grafika Wojciecha Pąkowskiego. Salon z otwartą kuchnią jest przestrzenią, która odpowiada na wszystkie wymagania funkcjonalne i estetyczne.

Eklektyczna sofa projektu Rodolfo Dordoni dla Minotti została zaprojektowane tak, by łączyła komfort i elegancję. Uzupełnieniem są fotel Moroso oraz szklana rzeźba Aleksandry Kujawskiej pt. 'Innocent’.

Dążąc dalej, napotykamy na stół projektu Edwarda Barbera i Jay’a Osgerby’ego, który sam w sobie jest dziełem sztuki, nadając wnętrzu modernistycznego charakteru i atmosfery tajemniczości.

Przykuwa uwagę złota płaskorzeźba Igora Dobrowolskiego o ostrych kształtach i krystalicznych wstawkach.

Niecodzienne formy przybrało także oświetlenie jak choćby Pyrite marki BOMMA, wykonane z ręcznie formowanych kryształowych sześcianów. To dopełnienie przestrzeni relaksacyjnej, gdzie mieszkańcy mogą podziwiać panoramę miasta z komfortowego fotela Marta, zaprojektowanego przez Antonio Citterio.

Dwie sypialnie, utrzymane w barwach spójnych z resztą mieszkania, charakteryzują się strukturalnymi tapetami i otwartą garderobą Poliform, która optycznie powiększa przestrzeń. Główna sypialnia wyposażona została w modułowy system Quid, który perfekcyjnie wpisuje się w przestrzeń.

Apartament przy Złotej 44 to połączenie funkcjonalności, estetyki i sztuki. Wnętrze to spełnia zarówno praktyczne potrzeby jak i pragnienia estetyczne.

Więcej: https://mow.design/

DESIGN