Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: przytulne mieszkanie o pow. 40 m² w eklektycznym stylu

Niewielkie mieszkanie na warszawskim Mokotowie przeszło metamorfozę i zyskało nowy wystrój w eklektycznym stylu.
.get_the_title().

Mieszkanie na Mokotowie wymagało generalnego remontu. Miało stać się przytulnym zakątkiem dla córki właścicieli, która po powrocie ze studiów za granicą chciała na stałe zamieszkać w Warszawie. Dzięki pracowni Miśkiewicz Design wnętrze zyskało nowy blask i  gustowną aranżację w eklektycznym stylu. – Zdecydowaliśmy się postawić na estetykę retro: niebanalną, awangardową i bardzo wyrazistą. Wykorzystaliśmy potencjał kolorów i ponadczasowego drewna – opowiada projektantka Magdalena Miśkiewicz.

Punktem wyjścia do stworzenia eklektycznej aranżacji niewielkiego wnętrza była estetyka retro.

Z 40-metrowego mieszkania zniknęły rude brązy i beże, a także inne niemodne relikty epoki PRL. Z poprzedniego wystroju ocalał jedynie drewniany parkiet ułożony w klasyczną jodełkę. Po gruntownej renowacji odzyskał swoje dawne piękno. Stał się idealnym tłem dla stylowych mebli i dekoracji nawiązujących do tego, co najlepsze w designie z dawnych lat.

przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu

Eklektyzm pozwala łączyć różne trendy, zestawiać ze sobą w jednym wnętrzu design z różnych epok. Aby nie przesadzić i zapanować nad konwencją, warto wybrać jeden dominujący styl i tylko okrasić go elementami z odmiennych stylistyk. Spójności doda też mieszkaniu jednolita kolorystyka. Warto więc wybrać dwa lub trzy główne kolory, które będą przewijać się we wszystkich elementach wnętrza – mówi Magdalena Miśkiewicz.

W małym mieszkaniu na Mokotowie kolorem przewodnim stała się butelkowa zieleń.

W salonie króluje wygodna kanapa pokryta miękkim zielonym aksamitem. Pięknie harmonizuje z ciemnym drewnem mebli oraz parkietu. Szaroniebieskie poduszki i dywan, a także lampy oraz dekoracje w kolorze starego złota projektantka dobrała na zasadzie kontrastu. Po tę samą paletę barw sięgnęła również, urządzając niewielką sypialnię.

przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu

W kuchni projektantka postawiła na modny granat, dzięki któremu wnętrze zyskało wyrazisty „look”.

Nasycona barwa współgra z wzorzystymi płytkami azulejos ułożonymi na ścianie nad blatem. Charakteru kuchni dodają też zlewozmywak w angielskim klimacie retro oraz stylizowany sprzęt AGD. Dzięki jasnym płytkom udało się powiększyć optycznie małą łazienkę. Monochromatyczną całość przełamuje wzorzysta ceramika nawiązująca do kuchennych kafli.

przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu

Dekoracje i lampy utrzymane w stylistyce retro kupione w showroomie 9design idealnie dopełniają aranżację eklektycznego, małego wnętrza. Do niewielkiego salonu projektantka wybrała efektowną dekorację Sunbeam. By jeszcze bardziej podkreślić jej urok, umieściła obok wazon Hare Slim oraz palmy Areca w masywnych donicach. Roślinne wzory zdobią wyszukane w 9design poduszki z kolekcji Vouge, pięknie odcinające się od zielonej kanapy. Te naprawdę ciekawe detale pozwoliły dopiąć projekt na ostatni guzik.

przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu
przytulne mieszkanie w eklektycznym stylu
Zdjęcia: Anna Powałowska

Źródło: miskiewiczdesign.pl
Opracowanie: AB

DESIGN