Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza w Polsce: niebieski wcale nie jest smutny

Niebieski powiew aranżacyjnej świeżości w męskim wydaniu
.get_the_title().

Wnętrza wykończone w męskim klimacie mogą być nie tylko nowoczesne i ponadczasowe, ale też przytulne. Dowodem jest pięćdziesięciosiedmiometrowe mieszkanie z ogródkiem, do którego jego właściciel wprowadził się na początku tego roku razem z dwoma labradorami. W projekcie nie mogło zabraknąć klasycznej czerni oraz białego ciepła. Ciekawym elementem projektu autorstwa Zuzanny Kuc z ZU projektuje jest zabawa odcieniami niebieskiego.

Mieszkanie już od progu wita granatem, który od kilku sezonów nazywany jest nową czernią. To barwa, która dominuje na siedzisku w postaci miękkich, pionowych paneli. Najciemniejszy kolor z palety barw jest jednak motywem przewodnim miejsca do przechowywania w przedpokoju, a także wąskiej komody ze skórzanymi uchwytami w kolorze camelowym. Tropem koloru czarnego można podążyć do części dziennej, w której na pierwszy plan wysuwa się lekko loftowa kuchnia z czarno-drewnianą zabudową.

Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym w tym pomieszczeniu jest połączenie dwóch rodzajów podłóg – szarego gresu i orzechowych desek. Zuzanna Kuc z ZU projektuje zadbała o optyczne powiększenie tej przestrzeni, dlatego też przy zabudowie kuchennej znalazło się miejsce na ogromne, niezwykle funkcjonalne lustro, za którym kryje się pojemna szafa.

Ważnym punktem strefy dziennej jest część wypoczynkowa, w której dominuje niebiesko-biało-czarna paleta barw. Stalowo-błękitna kanapa na czarnych nogach została zestawiona z dywanem z chwostami, utrzymanym w podobnej kolorystyce. Subtelnego nawiązania do stylu boho dopełniają plecione osłony na doniczki. Delikatność odcieni została przełamana czarnym stolikiem kawowym i miękkim pufem w geometryczne wzory.

Przełamaniem granatu, a jednocześnie nawiązaniem do niebieskiego motywu jest także łazienka, w której dominuje jasny błękit. Pionowe kafelki urozmaicono granatowymi płytkami o tym samym kształcie. Ten sam zabieg został zastosowany również pomiędzy szafkami w kuchni w odwrotnym układzie kolorystycznym. Szara podłoga jest kontynuacją kuchni i przedpokoju oraz świetnie koresponduje z drewnianą szafką pod umywalkę.

Design: ZU projektuje – Zuzanna Kuc
Zdjęcia: materiały prasowe

DESIGN