Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: wieczne lato na warszawskiej Pradze

Projektantki z WZ Studio stworzyły otwartą, stonowaną przestrzeń, inspirowaną stylistyką boho z akcentami oliwkowej zieleni.
.get_the_title().

Pracownia WZ Studio stworzyła niezwykle jasną, lekką i przywołującą na myśl lato przestrzeń. Ada Skwira i Małgorzata Liebhart zaprojektowały apartament na Pradze dla klientki, która pracuje w stolicy, ale sporo podróżuje. Na powierzchni 90m2 stworzyły oazę spokoju utrzymaną w minimalistycznej stylistyce z akcentami oliwkowej zieleni, odcienia, który zainspirowały liście zebrane przez inwestorkę.

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która będzie dla prowadzącej aktywny tryb życia inwestorki azylem i miejscem odpoczynku, przypominającym jej jednocześnie o podróżach.

Zależało nam, żeby przestrzeń była otwarta i przyjazna – podkreślają projektantki.

Na tle delikatnej i stonowanej bazy mieszkania, uwagę zwraca kuchnia w zgaszonej, oliwkowej tonacji. – Właścicielce bardzo zależało na zielonej kuchni. Wybór odpowiedniej barwy stanowił jednak wyzwanie. Pewnego dnia przyniosła do naszej pracowni zebrane przez siebie liście, które stały się inspiracją do dominującego w mieszkaniu odcienia – zdradzają Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z WZ Studio.

Z kuchni przenosimy się do salonu, w którym uwagę zwraca duża i wygodna sofa. Miłośniczka podróży często zaprasza do siebie znajomych, dlatego taki mebel to świetne rozwiązanie sprzyjające wspólnej integracji.

Podłoga ułożona w klasyczną jodełkę wraz z kremowym dywanem nadają pomieszczeniu klasycznego i eleganckiego klimatu. Telewizor Samsung The Frame w centralnym punkcie pomieszczenia łatwo zamienić w ulubiony obraz.

Masywny słup był bardzo nieestetycznym elementem konstrukcyjnym, zaplanowanym przez dział projektowy dewelopera. Architektki zadecydowały o obłożeniu go fornirem. Ten prosty zabieg pozwolił mankament przekształcić w ciekawą ozdobę i oryginalny atut całego wnętrza.

Łazienka to prywatna oaza spokoju. Intrygującym detalem pomieszczenia są zawieszone nad wanną charakterystyczne lampy. Umieszczenie oprawy wiszącej w takim miejscu było możliwe, dzięki wykorzystaniu przez WZ Studio włoskiej marki Cotardi o podwyższonej szczelności.

Naturalne materiały grają pierwsze skrzypce w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu tego praskiego apartamentu. Architektki postawiły na dębowe forniry, len, bawełnę oraz rattanowe wykończenie mebli.

Niektóre ściany zostały pokryte chropowatym tynkiem gipsowym, który kontrastując z gładkim drewnem, tworzy unikalny charakter wnętrza.

Zdjęcia: materiały prasowe

DESIGN