Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: z miłości do vintage

Przytulne, ale zarazem wyjątkowe wnętrze do którego właściciele chętnie wracają, znajdując tu spokój i relaks pełne jest klasycznego designu i sztuki.
.get_the_title().

Wnętrze, którego mieszkańcy są miłośnikami dobrego, klasycznego designu i sztuki, zostało zaprojektowane z myślą o tworzeniu idealnego tła dla domowej galerii. W ich 68-metrowym, nowo urządzonym mieszkaniu dominują beże, naturalne drewno i tkaniny, które doskonale komponują się z grafikami, sitodrukami i fotografiami polskich artystów.

Dominika i Marcin mieli jasno określoną wizję swojego domowego azylu, potrzebowali jednak pomocy, aby połączyć poszczególne pomysły w spójną całość i nadać im realny kształt. Z pomocą przyszła Grupa NONO, która realizowała projekt od koncepcji po wykonanie 'pod klucz’.

Mieszkanie składa się z jasno zdefiniowanych funkcjonalnie stref: salonu połączonego z kuchnią, sypialni, gabinetu, łazienki oraz spiżarki, utrzymanych w jednolitym stylu dzięki zastosowaniu spójnych kolorów, materiałów i faktur. Drewniana podłoga w jodełkę francuską, wysokie listwy przypodłogowe i sztukateryjne gzymsy sufitowe nadają wnętrzu elegancji oraz stanowią doskonałą bazę dla vintage’owych skarbów.

W części dziennej znajduje się kuchnia połączona z salonem, gdzie delikatne beże przełamane są szarościami, tworząc idealne tło dla rudej tapicerowanej sofy, która tworzy kącik wypoczynkowy od progu. Nad sofą rozwija się prywatna galeria właścicieli, w której planują oni eksponować dzieła polskich artystów.

Zabudowa kuchenna z jasnymi frontami szafek wyznacza strefę gotowania, a symetryczne słupki na końcach blatu kryją lodówkę oraz piekarnik z mikrofalą. Szkliwiona mozaika nad blatem dodaje charakteru, sąsiadując z witryną na domową porcelaną i kącikiem kawowym, wyposażonym w filiżanki z minionych epok. Ciekawym rozwiązaniem jest ryflowane szkło w bielonych dębowych ramach, które subtelnie odsłania zawartość.

Wyspa kuchenna połączona ze stołem stanowi umowną granicę i centralny punkt strefy dziennej, wykończona fornirem w kolorze włoskiego orzecha, dodaje niezależności przestrzeni.

W projektowaniu tego wnętrza detale odgrywają kluczową rolę. Wszystko jest dokładnie przemyślane, aby materiały, kształty i formy współgrały ze sobą, tworząc spójną całość. Dlatego wybraliśmy kolekcję Detail 82 od Kontakt-Simon, która pozwala na dowolne komponowanie osprzętu, dopasowując go do wnętrza – wyjaśnia Karolina Szyszka, architektka z Grupy NONO.

W sypialni znajduje się miękka, tapicerowana łóżko zapraszające do odpoczynku po dniu pełnym wyzwań. Naprzeciw stoiska toaletka w barwie orzecha włoskiego, a charakterystycznym elementem sypialni jest szafa z drzwiami w wiedeńskiej plecionce.

Łazienka, utrzymana w ciepłej palecie orzecha włoskiego, przypomina salon kąpielowy z szafką pod umywalkę nawiązującą do komód z lat 60. Małe kafle nad wanną i drobna mozaika tworzą przytulną atmosferę.

źródło: materiały prasowe

DESIGN