Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze wnętrza: zielone mieszkanie z przeszkloną oranżerią

W tym eleganckim i wygodnym mieszkaniu z przeszkloną oranżerią wydaje się, że zieleń wlewa się do wnętrza, a czas płynie wolniej.
.get_the_title().

Mieszkanie o powierzchni 186 m² znajduje się w Łodzi, w cichej, zielonej okolicy. Niedaleko stąd do rezerwatu przyrody Lasu Łagiewniki – największego kompleksu leśnego znajdującego się w granicach miasta w Polsce oraz jednego z największych w Europie.

Dzięki pięknej, przeszklonej oranżerii otaczająca dom zieleń niemal wlewa się do wnętrza apartamentu.

Wnętrze apartamentu zostało zaprojektowane przez architekta Grzegorza Jadczaka. Jest eleganckie, pełne światła oraz stylowych akcentów – przemyślanych designerskich dodatków, pięknych obrazów i mnóstwa roślin.

Czteropokojowy apartament rozplanowano funkcjonalnie i bardzo wygodnie. Duży salon z otwartą kuchnią urządzono w bieli i odcieniach szarości, z którymi kontrastuje czerń zabudowy kuchennej. Aranżację ociepla naturalna dębowa podłoga. Pięknymi akcentami w tym stosowanym wnętrzu są zielony narożnik w części wypoczynkowej oraz ściana w kolorze modnej butelkowej zieleni. Strefa wypoczynkowa salonu otwiera się wprost na przeszkloną oranżerię, z której zieleń przenika do środka.

Mieszkanie zaprojektowano tak, by do każdej z trzech dużych sypialni był osobny dostęp przez oddzielne hole. Dzięki temu domownicy mają więcej prywatności.

Kolorystyka w sypialniach powtarza tę z salonu – biele i szarości ocieplono drewnem i przełamano akcentami zieleni.

Duży pokój kąpielowy oraz dwie łazienki są spójne kolorystycznie. Dominuje w nich biel, którą urozmaicają eleganckie czarne dodatki, takie jak ramy luster, blaty, grzejniki, kafelki. Do łazienek wybrano wysokiej jakości armaturę włoskiej marki Palazzani.

Mieszkanie w Łodzi wykończono z dużym szacunkiem dla klasycznych metod i naciskiem na wysoką jakość materiałów.

Apartament zdobią piękne oświetlenie od Toma Dixona, mozaikowe i dębowe podłogi oraz efektowne kamienne blaty. To wnętrze, które trafia w gust miłośników klasyki.

Źródło: Societa Group
Zdjęcia: Dariusz Jarząbek, dariuszjarzabek.pl
Opracowanie: AB

DESIGN