Neo Mint – następca Millennial Pink?

Znudził ci się już róż? To ucieszysz się na wiadomość, że niedługo zapanuje moda na miętową zieleń!
.get_the_title().

Neo Mint to neutralny płciowo, świeży odcień zieleni, który harmonizuje świat nauki, technologii oraz natury. Kolor został wybrany po szeroko zakrojonych badaniach obejmujących m.in. bieżące wydarzenia, obserwację mediów społecznościowych i modę. Eksperci londyńskiej agencji WGSN twierdzą, że w 2020 roku będziesz go widział wszędzie – w modzie, we wzornictwie i wnętrzach.

Jane Monnington Boddy, dyrektor kolorystyczny WGSN, wypowiadał się na ten temat: „Moją rolą jest badanie wzorców i trendów w wielu dziedzinach, od sztuki, mody, przez projektowanie, po naukę, technologię i ekonomię. Informacje są dostarczane globalnej społeczności projektantów, aby umożliwić im tworzenie produktów, które będą odpowiadały tym trendom. Znaczenie Neo Mint – odcienia zieleni, który łączy futurystyczny rozwój z naturą, jest zauważalne„.

Zdaniem ekspertów agencji WGSN Neo Mint to kolor wyboru, idealny na początek kolejnej dekady. Ma chłodny, futurystyczny wyraz, ale wciąż kojarzy z roślinnością i naturą.

Co nas czeka w 2020 roku?

To pytanie pojawia się m.in. na otwartej w maju wystawie w londyńskim Victoria and Albert Museum. „Future Starts Here” bada wpływ projektowania w kształtowaniu świata jutra, wzmaga zainteresowanie możliwościami, jakie pojawią się w najbliższej przyszłości.

Wydarzenia, które są zaplanowane w 2020 roku to: ukończenie budowy najwyższego wieżowca świata – Jeddah Tower w Arabii Saudyjskiej (drapacz chmur ma mieć ponad 1 000 m wysokości), rozpoczęcie misji Mars 2020 Rover, podczas której NASA zbada zasoby naturalne dostępne na powierzchni czerwonej planety, wprowadzenie latających taksówek Ubera na terenie Los Angeles i Dallas. W sporcie sztuczna inteligencja pomoże sędziom podczas Igrzysk Olimpijskich oszacować jeszcze bardziej precyzyjne wyniki.

Czy rok 2020 to czas, w którym futurystyczne wizje staną się rzeczywistością? Wkrótce się przekonasz.

Tekst: AB

zdjęcie główne:highsnobiety.com Titelmedia/Joseph Jagos

DESIGN