Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To nie Berlin ani Londyn. Tak będzie wyglądać centrum Łodzi. Zdjęcia podbijają sieć

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to poniższe zdjęcia nie przedstawiają ani Berlina, ani Londynu. Oto Nowe Centrum Łodzi.
.get_the_title().

Nie opadają emocję po przedstawieniu projektu Nowego Centrum Łodzi. Wizualizacja, która pojawiła się wczoraj w sieci zrobiła wrażenie nie tylko na łodzianach. Patrząc na poniższy projekt ciężko się dziwić – Łódź wygląda bowiem na zdjęciach jak światowa metropolia.

Najważniejszą częścią Nowego Centrum ma być Rynek Kobro, który łączyć będzie EC1 z dworcem Łódź Fabryczna. Rynek, który nazwany został na cześć związanej z miastem rzeźbiarki Katarzyny Kobro, w przyszłości ma pełnić funkcję placu, na którym odbywać się będą kulturalne imprezy plenerowe. Nowa przestrzeń z pewnością przyda się miastu – ze względu na brak centralnego miejsca, podobne wydarzenia odbywały się do tej pory tylko na rynku Manufaktury.

fot. materiały prasowe

Podświetlony na kolorowo rynek o powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych wyłożony będzie płytami klinkierowymi. Łodzianie mogą liczyć również na sporo miejsca do odpoczynku oraz co najważniejsze dużo otaczającej zieleni. Projekt przewiduje również wybudowanie trzykondygnacyjnego parkingu, który pomieści 311 pojazdów. Budowa inwestycji, która szacowana jest na 90 mln zł, zakończyć ma się w 2022 roku. Zdjęcia Nowego Centrum Łodzi znajdziecie poniżej.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Tekst: AC

DESIGN