Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niesamowita fasada, która jest kolażem starych drzwi i okien

W elewacji wykorzystano materiały zebrane z rozpadających się budynków, można więc mówić o swoistym architektonicznym recyklingu.
.get_the_title().

Stworzona w znanej malarskiej technice elewacja zaprojektowana została przez miejscowe studio SP+S Architects. Autorów zainspirowały indyjskie budynki błyskawicznie zbudowane ze wszystkich dostępnych przedmiotów często złożone bez ładu i składu. Żyjąc w Bombaju nie można ignorować tej nieformalnej architektury miasta – tłumaczą projektanci.

– Obserwując indyjską architekturę, można się z niej sporo nauczyć m.in. oszczędności, adaptacyjności, wielozadaniowości, zaradności i pomysłowości – dodają architekci z SP+S Architect. Jak twierdzą oryginalna fasada miała także za zadanie… niewyróżnianie się spośród okolicznych budowli.

W elewacji wykorzystano materiały zebrane z rozpadających się budynków, można więc mówić o swoistym architektonicznym recyklingu.

Niektóre z okien i drzwi zachowały także swoje oryginalne zawiasy, dzięki czemu budynek zyskał naturalną wentylację. Wnętrze domu znacznie odbiega jednak od typowej indyjskiej zabudowy, w środku wykorzystano wiele ciekawych rozwiązań. Architekci starali się połączyć stare elementy fasady z luksusowym designem.

DESIGN