Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niesamowita rewitalizacja starej kuźni. Powstał w niej modny loft!

Stuletni, nieużywany i niszczejący budynek fabrycznej kuźni w Lesznie zmieniono w jedną z najbardziej stylowych industrialnych przestrzeni w Polsce.
.get_the_title().

Fabryka pomp to jedna z pereł przemysłowej przeszłości Leszna. Zbudowana w drugiej połowie XIX wieku była najnowocześniejszym tego typu obiektem w zaborze pruskim. Po jej zamknięciu nieużywane budynki stopniowo popadały w ruinę. Udało się je jednak uratować. W poprzemysłowych budynkach powstają Lofty na Pompach, czyli kompleks luksusowych apartamentów, biur i przestrzeni komercyjnych, który tchnie nowe życie zabytkowe nieruchomości i zamieni je w najbardziej stylowe industrialne przestrzenie w Polsce.

Reprezentacyjnym elementem projektu Lofty na Pompach jest Kuźnia, w której zrealizowano apartament pokazowy.

W zrewitalizowanym budynku dawnej kuźni powstał nowoczesny, modny loft. Szanując charakter poprzemysłowej architektury, architekci z pracowni Sikora Wnętrza zaprojektowali wnętrze, które naprawdę robi wrażenie. Jego niepowtarzalny styl wynika z połączenia autentycznej industrialnej przestrzeni – wysokich sufitów, ceglanych ścian, dużych okien z luksferami wpuszczającymi mnóstwo światła – z nowoczesnym wyposażeniem i wystrojem łączącym elementy przemysłowego designu z przytulnymi dodatkami, które wprowadzają domowe ciepło.

Wzorcowy polski loft w ’Pomyśle na dom’ Wirtualnej Polski

Już od soboty 27 marca w portalu Wirtualna Polska można oglądać materiał na temat procesu, który przemienił stuletni, od dawna nieużywany i niszczejący budynek fabrycznej kuźni w Lesznie w jedną z najbardziej stylowych industrialnych przestrzeni  w Polsce.Kuźnię, reprezentacyjny element projektu Lofty na Pompach, którego celem jest metamorfoza starej leszczyńskiej fabryki pomp w luksusowy kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy, odwiedziła ekipa programu „Pomysł na dom” tworzonego przez serwis Wirtualna Polska. Z trwającego nieco ponad 8 minut materiału można dowiedziecie się między innymi  tego, skąd wziął się pomysł na tak radykalną przemianę, kim są ludzie, którzy stoją za projektem, oraz jaki jest szacowany koszt tak spektakularnego przedsięwzięcia. Inwestycję prowadzi firma deweloperska ICC Real Estate, która odpowiada także za rewitalizację fabryki pomp.

Sprzedaż Kuźni oraz 12 apartamentów wchodzących w skład Loftów na Pompach w Lesznie rusza już w kwietniu 2021. Dodatkowe informacje na temat inwestycji można znaleźć na stronie www.loftynapompach.pl

Zdjęcia: materiały prasowe

DESIGN