Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niesamowity projekt Bjarke Ingelsa na festiwal Burning Man

Bjarke Ingels i Jakob Lange przygotowują gigantyczną instalację „the ORB” na kultowy festiwal na pustyni Black Rock w Nevadzie.
.get_the_title().

Bjarke Ingels i Jakob Lange na platformie crowdfundingowej zbierają fundusze na realizację ogromnego, futurystycznego projektu na jeden z najbardziej fascynujących, amerykańskich festiwali – Burning Man w Nevadzie.

„The ORB” to powierzchnia ziemi oddana w skali 1:500 000. Gigantyczna, lustrzana kula o średnicy prawie 30 metrów będzie wspierana przez stalowy maszt o wysokości 32 metrów.

Ingels i Lange twierdzą, że ich ORB to hołd dla Matki Ziemi i ludzkiej ekspresji – zaprojektowany tak, aby łatwo było go nadmuchać, a następnie spuścić z niego powietrze, nie pozostawiając po nim śladów.

projekt-bjarke-ingelsa-na-festiwal-burning-man projekt-bjarke-ingelsa-na-festiwal-burning-man

Architekci opisują projekt jako „lustro dla miłośników ziemi” odzwierciedlające przemijający dzień i wszystko, co wydarzy na pustyni podczas Burning Mana, nową planetę dla fanów science fiction, punkt nawigacyjny dla podróżników ułatwiający poruszanie się podczas festiwalu oraz wielką kulę dyskotekową dla tych, którzy kochają dobre imprezy.

Ogromna kula wtopi się całkowicie w otoczenie, stając się częścią pustyni i odzwierciedlając wszystko wokół niej.

projekt-bjarke-ingelsa-na-festiwal-burning-man
projekt-bjarke-ingelsa-na-festiwal-burning-man
The ORB at Burning Man 2018, fot. materiały prasowe

Architekci sfinansowali już większość struktury z 30 ton stali oraz pracę: tysiąc godzin spawania konstrukcji i 1,5 tys. godzin szycia materiału o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych. Ab ORB pojawiła się na pustyni Black Rock w Nevadzie, muszą w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zebrać jeszcze 50 tys. dolarów.

Kampanię crowdfundingową możecie śledzić tutaj.

Tekst: AB

DESIGN