Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowa bateria Atlas Neo Sensor – odkręć wodę bezdotykowo

W naszych kuchniach jest coraz więcej technologii, które automatycznie uruchamiają nasze sprzęty AGD i pozwalają zaoszczędzić energię. Doceniamy te drobne udogodnienia, wykonując codzienne czynności. W nowej baterii hybrydowej Franke Atlas Neo Sensor strumień wody można uruchomić za pomocą mieszacza lub bezdotykowo ruchem dłoni. Znacznie szybciej, a przez to oszczędniej.
.get_the_title().

Nowa bateria Franke wyposażona jest w czujnik podczerwieni, więc gdy kierujemy ręce do niej, by je opłukać, nie musimy już niczego dotykać.

Wystarczy zbliżyć dłoń na odległość maksymalnie 7 cm i woda popłynie zwartym, laminarnym strumieniem.

Wygodę rozwiązania zastosowanego w baterii Atlas Neo Sensor z pewnością docenią wszyscy, ale chyba przede wszystkim mistrzowie domowych wypieków, do dłoni których często przywiera surowe ciasto.

Luksus wygody

Bateria Atlas Neo Sensor to idealne połączenie designu i funkcjonalności, a to współcześnie definiuje dobrze zaprojektowany produkt.

Jej forma jest subtelna i elegancka. Znakomicie wpisuje się w trendy współczesnego wzornictwa.

A co, jeśli chodzi o funkcje? Bateria Atlas Neo Sensor nawet drobną czynność włączania i wyłączania wody wynosi na wyższy poziom. Dzięki niej nie tylko łatwiej jest zachować w kuchni higienę i szybko wykonywać bieżące czynności, ale też zmniejszyć zużycie wody.

Przyjemnie i ekologicznie

Dobre samopoczucie podczas korzystania z baterii Franke Atlas Neo Sensor płynie z dwóch źródeł. Z jednej strony jest to po prostu przyjemne uczucie, gdy już nie musimy się przejmować tym, czy ubrudzimy dłońmi baterię.

Z drugiej zaś wiemy, że woda płynie tylko wtedy, gdy jest potrzebna.

Uruchomiona sensorem będzie płynąć przez 30 sekund, co wystarczy, by umyć ręce czy przepłukać warzywa. W każdej chwili możemy ją również zakręcić, zbliżając dłoń lub używając mieszacza. W ten sposób zmniejszamy zużycie wody i tym samym chronimy jej zasoby, które w Polsce nikną w oczach.

Ergonomicznie

To jeszcze nie wszystko. Woda, którą puszczamy bezdotykowo, może od razu mieć ustawioną naszą ulubioną temperaturę – tę, którą zawsze regulowaliśmy ręcznie (co w baterii Atlas Neo Sensor nadal jest możliwe, korzystając z dźwigni mieszacza), ale teraz już nie musimy. Dodatkowo konstrukcja baterii zapewnia laminarny, krystaliczny i ograniczający rozpryski strumień wody, a wyciągana wylewka pozwala precyzyjnie nim kierować, ułatwiając mycie naczyń czy zlewozmywaka.

I estetycznie

Nowa bateria kuchenna Franke jest rozwinięciem popularnego modelu Atlas Neo. Spójna, nowoczesna forma ozdobi kuchnię, a czujnik, który jest dyskretnie umiejscowiony w korpusie, harmonijnie komponuje się z linią baterii. Model dostępny jest w dwóch najbardziej cenionych obecnie wykończeniach: stali szlachetnej i czarnej stali szlachetnej z odporną na uszkodzenia powłoką PVD. Co ważne, elektroniczny czujnik nie wymaga podłączenia do gniazdka – do jego zasilania wystarczą 4 baterie alkaliczne 1,5 V AA.

Baterię Atlas Neo Sensor zaprojektowana została do kuchni, która tętni życiem i intensywnie pracuje – czyli do kuchni, która stała się naszą codziennością.

Nowość Franke jest kolejnym wielofunkcyjnym urządzeniem, którego zadaniem jest nam pomóc nawet w z pozoru błahych pracach. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.franke.pl

Zdjęcia: materiały prasowe

DESIGN