Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowoczesny i funkcjonalny – tak będzie wyglądał Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski powstanie nowoczesny kompleks dla seniorów. Budowa ruszy już wkrótce!
.get_the_title().

Dom Pomocy Społecznej (DPS nr 1 ) w Poznaniu to projekt na miarę XXI wieku. Nowoczesny i funkcjonalny budynek, zaprojektowany z myślą o seniorach, stanie przy ulicy Żołnierzy Wyklętych na Strzeszynie. Zamieszka w nim aż 100 osób. Koszt inwestycji wyniesie ok. 43 mln zł. Budowa potrwa dwa lata, a jej zakończenie zaplanowano w listopadzie 2021 roku.

Ten projekt pokazuje, że miejsca takie jak Domy Pomocy Społecznej mogą być nowoczesne, wygodne i dostosowane do potrzeb mieszkańców. Poznań daje świetny przykład!

Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu

Dom Pomocy Społecznej zaprojektowany przez pracownię Archimedia będzie składał się z dwóch kondygnacji oraz użytkowej piwnicy. Budynek zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Seniorzy zamieszkają w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach. Na parterze znajdą się jedno- i dwuosobowe pokoje dla 40 osób, na piętrze dla kolejnych 60.

W budynku zaplanowano również m.in.: pomieszczenia administracyjne i biurowe, kuchnię, jadalnię, kaplicę, pokój gościnny, gabinet medyczny oraz kino-cafe z aneksem kuchennym i wspólne przestrzenie z pracowniami.

Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu

Wizualizacje: Archimedia
Tekst: AB

DESIGN