Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowy eco-zestaw od LEGO: czyli turbina wiatrowa z plastiku pochodzenia roślinnego

Lego wprowadziło właśnie na rynek zestaw turbiny wiatrowej wyprodukowany z plastiku pochodzenia roślinnego. W sierpniu firma wprowadziła na rynek swój pierwszy zestaw ''Plants from plants'', wykonany z plastiku z trzciny cukrowej.
.get_the_title().

Do 2030 roku Lego chce produkować większość produktów i opakowań z materiałów przyjaznych środowisku lub przynajmniej pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Wprowadzony niedawno model Wind Turbine powstał we współpracy z firmą Vestas. Ma około metr wysokości i wznosi się nad zalesionym wzgórzem, na którym stoi mały czerwony domek z ogrodem i umeblowanym tarasem. To innowacja w produkcji energii odnawialnej.

 

Zestaw składa się z z około 800 klocków i jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12 lat.

Zawiera też ruchome łopaty turbiny wiatrowej, szczegółową wieżę, ruchomą gondolę ze światłami ostrzegawczymi oraz furgonetkę serwisową firmy Vestas.

Znajdziemy tam również trzy minifigurki: kobietę i dwóch serwisantów firmy Vestas® z literami V nadrukowanymi na tułowiu, a do tego figurka psa.

Aby uruchomić turbinę, wystarczy przesunąć gondolę w prawo lub w lewo i włączyć silnik Power Functions, a ruchome łopaty zaczną się obracać i zasilą lampę na ganku chatki.
Zestaw będzie z pewnością niemałą gratką dla miłośników nauki.

Tekst: Karolina Kmita

DESIGN