Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nóż wykonany z przetworzonego plastiku

Jego twórca udowadnia, że powtórne wykorzystywanie szkodliwych dla środowiska materiałów nie zna granic.
.get_the_title().

Japoński youtuber Kiwami Japan specjalizuje się robieniu noży z różnych materiałów. Jego filmiki pokazujące proces ich tworzenia każdorazowo stają się viralem.

W jednym z ostatnich odcinków pokazał, jak wykonać nóż z przetworzonych plastikowych butelek po coca-coli.

Tym samym udowodnił, że szkodliwe dla środowiska tworzywo sztuczne można powtórnie wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Źródło: lostateminor

Jak zrobić przyjazny środowisku, a przy tym całkiem stylowy nóż z plastikowych butelek? Niektóre ich fragmenty zamalowujemy kolorowymi markerami (oczywiście po opróżnieniu), co pozwoli później uzyskać wyjątkowy efekt kolorystyczny. Następnie butelki tniemy tak, aby przypominały wstążki, po czym ich fragmenty przecinamy na jeszcze mniejsze kawałki, uzyskując materiał przypominający konfetti. Ten zwijamy w papier do pieczenia i wkładamy do piekarnika. Powstaje zwarta, twarda masa. Od niej odrysowujemy kształt noża i wycinamy go piłą do metalu. Powstały przedmiot wygładzamy papierem ściernym i osełką.

Jak pokazuje końcówka filmiku Kiwami Japan, nóż świetnie sprawdza się do krojenia warzyw i owoców. Ciekawa inspiracja dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z filozofią zero waste.

Źródło: lostateminor

DESIGN