Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ogród społeczny na poznańskim Szelągu z nagrodą „Przestrzeń publiczna 2019”

Jego projekt został wyróżniony w kilku konkursach architektonicznych, nic dziwnego to designerska przestrzeń rekreacyjna nad Wartą.
.get_the_title().

Jeszcze dwa lata temu nadwarciańska działka na poznańskim Szelągu była kompletnie zdziczała. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczników z osiedla Winogrady w krótkim czasie powstała tutaj funkcjonalna zielona przestrzeń o charakterze rekreacyjnym.

Stała się ona miejscem, w którym okoliczni mieszkańcy mogą wspólnie spędzać czas – uprawiając grządki, grillując, bawiąc się z dziećmi, a nawet plażując.

Źródło: poznan.wyborcza.pl
Źródło: facebook.com/plazaogrodszelag

Sezon letni 2019 w Ogrodzie Szeląg zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zaplanowano liczne wydarzenia muzyczne (w tym koncerty kameralne), pikniki, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz warsztaty (wypalania z glinianą kulą, plastyczne, ceramiczne i wiele innych). Na terenie Ogrodu znajduje się też nadwarciańska plaża z klimatyczną kawiarnią.

Źródło: facebook.com/plazaogrodszelag

Ogród Szeląg to nie tylko godna naśladowania lokalna inicjatywa społeczna, ale i przykład doskonałego designu przestrzeni publicznej.

Jego projekt otrzymał wyróżnienie w konkursie na Nagrodę Roku SARP 2019 w kategorii Przestrzeń publiczna, a także nagrodę publiczności. Autorami wyróżnionego projektu pawilonu na terenie Ogrodu Szeląg są architekci z pracowni Wierciński Studio.

Źródło: www.wiercinski-studio.com
Źródło: www.wiercinski-studio.com
Źródło: Poznan.pl

Tekst: AO

DESIGN