Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Okapy dla miłośników designu powstają w Polsce! Poznajcie polskie Ciarko Design

Przed wami 5 najładniejszych okapów Ciarko Design, które zaskoczą was nie tylko wyglądem, ale też technologią i możliwościami. Niektóre wtapiają się w otoczenie i przypominają nowoczesne oświetlenie, a inne przyciągają wzrok niezwykłym wzornictwem. A co najlepsze – powstają w Polsce. Wybierajmy polskie produkty!
.get_the_title().

Wszyscy spędzamy teraz jeszcze więcej czasu w kuchni. Zresztą nie od dziś wiadomo, że to właśnie serce domu. Jeśli myślicie nad remontem kuchni, to tu znajdziecie trochę inspiracji – i to od polskiej marki. Ciarko to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producent okapów kuchennych. Wiedza i doświadczenie gromadzone od 30 lat zaowocowały licznymi nagrodami i pozycją lidera w Europie. Wszystkie urządzenia tej polskiej firmy powstają od początku do końca w jej siedzibie w Sanoku. Przez lata opracowała szereg innowacyjnych rozwiązań, testując je w swoim własnym laboratorium, takich jak Gesture Controle – pozwalające na sterowanie okapem gestami. Skupia się szczególnie na wyciszeniu okapów. Ciarko wygrywa świetnym designem i doskonałą technologią. Współpracuje z młodymi, zdolnymi projektantami, przede wszystkim z Łukaszem Paszkowskim, który stworzył dla Ciarko linię Design.

Z szerokiej oferty polskiej marki wybraliśmy najciekawsze propozycje dla wielbicieli świetnego wzornictwa, odważne i przykuwające uwagę okapy będące dekoracją kuchni, ale też coś dla minimalistów, czyli okapy, których na pierwszy rzut oka po prostu nie widać.

Przed wami najbardziej designerskie i najbardziej dyskretne okapy. Mimo że ich nie widać, są wydajne i posiadają masę technologii.

1. Eclipse, czyli okap niczym dzieło sztuki

Model okapu Eclipse z linii Ciarko Design sprawdzi się w eklektycznych, ale też nowoczesnych i surowych wnętrzach. Do tego dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych. Konstrukcja powstała ze stali nierdzewnej, szkła hartowanego oraz elementów w kolorze szlachetnego złota, inoxu oraz miedzi i do tego jest naszpikowana nowoczesnymi technologiami.

Model Eclipse pogodzi potrzeby miłośników oryginalnego designu i tych, którzy po prostu kochają gotować i spędzać czas w kuchni.

Utrzymywanie okapu w czystości i sterowanie jego pracą nigdy nie było łatwiejsze. Ten okap możesz włączać i wyłączać czy zmieniać tryb jego pracy bez przerywania gotowania, wycierania rąk i dotykania panelu sterującego. Dzięki funkcji sterowania gestami wystarczy do tego prosty gest. Możesz też skorzystać z pilota. Jeśli chcesz błyskawiczne pozbyć się intensywnych zapachów znad kuchni, wystarczy włączyć funkcję przewietrzania pomieszczenia. Sprytne!

Zdjęcie: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski, Fotomohito

2. Model TUBUS, czyli solidna dawka koloru 

Ten okap przykuwa wzrok. To design, którego nie da się przeoczyć. Mimo że bardzo prosty w formie, odnajdzie się w różnych wnętrzach, niezależnie od ich stylu.

Cylindryczna forma i minimalistyczna estetyka sprawiają, że TUBUS to świetny element aranżacyjny kuchni.

Z oryginalnym kształtem okapu doskonale współgra oświetlenie LED. Do wyboru masz wiele kolorów obudowy okapu: w odcieniu złota i różowego złota, czarnym, białym oraz inox. Okap jest oczywiście napakowany nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jak sterowanie gestem, choć możliwe jest również sterowanie przez pilota. Do tego cichy, energooszczędny silnik oraz inteligentne oświetlenie w formie świecącego okręgu.

3. MISS W, czyli okap niczym designerska lampa w czerni i bieli

Model Miss W w kształcie dekoracyjnej czarnej lub białej lampy sprawdzi się w nowoczesnej kuchni i ozdobi przestrzeń między kuchnią a salonem. Montowany jest do sufitu nad płytą grzewczą za pomocą wytrzymałych stalowych linek, by nadać urządzeniu jeszcze więcej elegancji i lekkości. Opływowa, designerska forma z ręcznie odlewanego, odpornego i trwałego kompozytu olśniewa blaskiem jak lampa, która rzuca idealne światło na blat roboczy i kuchenną wyspę.

Przyciąga gesty i spojrzenia.

Sterowana jest bez dotykania rękoma, ma zawsze lśniącą i czystą powierzchnię. Nie musisz jej dotykać w trakcie gotowania, ponieważ posiada sterowanie Gesture Controle.

Czas na propozycje dla minimalistów, którzy najchętniej ukryliby okap w kuchni oraz dla tych, którzy chcieliby połączyć funkcję kuchni i salonu. Ciarko przygotowało sporo ciekawych propozycji. My wybraliśmy dwie z nich.

4. Su light, czyli dyskretny minimalizm

Su light z linii Ciarko Design to połączenie okapu i instalacji świetlnej. To dyskretny okap, na pierwszy rzut oka właściwie niewidoczny, który nie zaburza koncepcji kuchni. Minimalistyczny, jednolity panel świetlny LED wygląda jak designerski element oświetlenia.

W tym wypadku duża powierzchnia oświetlenia to gwarancja wygodnego gotowania.

Ciarko zastosowało tu płaski silnik o wysokiej wydajności, żeby zmniejszyć okap do zaledwie 19 cm wysokości! Wystarczy wyciąć otwór o odpowiedniej wielkości i przykręcić okap. Dużym udogodnieniem w niskich wnętrzach jest również możliwość zamontowania silnika poza okapem w zasięgu do 8 metrów. Dzięki pilotowi bez problemu włączysz lub wyłączysz okap, nawet siedząc na kanapie.

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

5. Moondraft, czyli okap ukryty w blacie!

Model Moondraft wysuwa się na wysokość aż 50 cm – to jedyny taki model na rynku.

Wysokość okapu można dostosować nawet do największych garnków lub umieścić niżej, jeśli smażymy coś na patelni. Zapachy i para natychmiast zostają zneutralizowane. Po skończonej pracy wystarczy go wsunąć z powrotem w ukrytą w blacie kasetę. Jest ultracichy i łatwo się zamyka – wykorzystano w nim rozwiązanie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym. Taka ciekawostka.

Zdjęcia: materiały prasowe

DESIGN