Okno zaprojektowane po to, by móc do woli podziwiać niebo

Projekt zainteresuje zwłaszcza tych, którzy nie zaliczają się do szczęściarzy posiadających uroczy balkon czy taras. Projektantka Aldana Ferrer Garcia stworzyła okna, które można rozkładać. Nie tylko powiększają przestrzeń życiową, ale też umożliwiają wygrzewanie się w słońcu czy podziwianie gwiazd.
.get_the_title().

Współczesne budownictwo nie jest łaskawe. Przybywa coraz więcej budynków z mieszkaniami o malutkich metrażach, w których balkony – o ile są – przypominają raczej boksy. Na szczęście są projektanci, którzy chcą to zmienić i wiedzą, jak się do tego zabrać.

Wszystko po to, by posiadacze niewielkich przestrzeni też mogli korzystać z uroków przyjemnej pogody i przyrody.

Pochodząca z boskiego Buenos Aires designerka Aldana Ferrer Garcia stworzyła okna oferujące dodatkową przestrzeń na wypoczynek. Specjalnie opracowana ruchoma konstrukcja ramy sprawia, że More Sky mogą być niejako „wypchnięte” na zewnątrz, tworząc w pomieszczeniu swojego rodzaju wnękę. Projekt gwarantuje wygodę – okna są jak najbardziej dostosowane do kształtu ludzkiego ciała.

Dzięki temu, że mają specjalne kształty i konstrukcje, można na nich siedzieć, leżeć lub uciąć sobie drzemkę.

W zależności od tego, który model wybierzemy, możemy podziwiać panoramiczny widok na okolicę, obserwować życie ulicy albo zdrzemnąć się pod gwieździstym niebem. Za sprawą każdej z opcji nasz zmęczony, przebodźcowany umysł będzie miał możliwość udać się na małe wakacje, a my, choć na chwilę – zatrzymać.

Tekst: Ola Oleszek
Zdjęcia: arch2o.com

DESIGN