Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oto alternatywa dla hotelu. Minimalistyczne mieszkanie w Poznaniu do wynajęcia na krótki wypad

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zyskuje na popularności – coraz więcej osób decyduje się na pobyt w prywatnych apartamentach, rezygnując z pokoi hotelowych, które rzadko są urządzone w dobrym stylu. Zobaczcie propozycję marki noo.ma na aranżację takiego mieszkania.
.get_the_title().

Mieszkania na wynajem często oferują wyższy standard niż pokoje w hotelowych sieciach. Poza tym są zaprojektowane i umeblowane w oryginalny sposób, dzięki czemu stanowią ciekawą alternatywę na nocleg w nowym miejscu. Jeśli chcielibyście skorzystać z takiej możliwości w Poznaniu, to właśnie powstało miejsce, które zachęca wysmakowanym, minimalistycznym wnętrzem.

Autorem aranżacji mieszkania w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kopernika, nieopodal poznańskiego Starego Rynku, jest młoda marka noo.ma. Wszystkie ich meble i akcesoria są inspirowane skandynawskim minimalizmem oraz polskim wzornictwem lat 60. ubiegłego wieku, a materiały, którymi się posługują to drewno, welur, wełna, mosiądz i stal.

Tym razem architekci z noo.ma spaces zostali postawieni przed trudnym wyzwaniem – ich zadaniem była kompletna renowacja mieszkania o powierzchni ponad 100 m2 i stworzenie w nim trzech niezależnych apartamentów.

Zadanie nie było łatwe, ale efekt końcowy robi wrażenie. Wysmakowany styl wnętrz przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom geometrii i współczesnego wzornictwa. Twórcy noo.ma spaces wierzą, że przestrzeń, którą się otaczamy ma na nas olbrzymi wpływ i kształtuje sposób, w jaki postrzegamy świat, dlatego w ich aranżacji wszystko ze sobą współgra, a każdy detal jest dokładnie przemyślany.

Każdy apartament oferuje gościom wyposażoną kuchnię, łazienkę, sypialnię oraz salon. Architekci zdecydowali się na odważne, nieszablonowe pomysły, których nie zastosowaliby w mieszkaniu przeznaczonym do codziennego użytku. Ciemnozielona sypialnia? Przeszklony prysznic w centralnej części salonu lub przejście do łazienki ukryte za zabudowaną kuchnią? Dlaczego nie!

Tego właśnie oczekujemy od mieszkania, w którym mamy zamiar zatrzymać się na dzień lub dwa – powinno być piękne i funkcjonalne, ale ma również zaskakiwać kreatywnymi rozwiązaniami.

Do każdego apartamentu prowadzi korytarz, którego zwieńczeniem są odrestaurowane, przeszklone drzwi z półokrągłym świetlikiem. Architekci zdecydowali się na zainstalowanie 27 punktów świetlnych na długości całego korytarza, dzięki którym nabiera on klasycznego, teatralnego charakteru.

Granatowe ściany oraz drewniana ławka z kolekcji noo.ma sprawiają, że od momentu przekroczenia progu mieszkania wynajmujący mogą doświadczyć butikowego charakteru wnętrz.

DESIGN