Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oto najpopularniejszy neutralny kolor 2018 roku wg Pinteresta, który zastąpił millenial pink

Ten trend jest już widoczny w ofercie największych marek takich jak IKEA, która ma całą gamę mebli w tym odcieniu oraz pasujących do niego dodatków (np. z drewna bambusowego lub w szarościach).
.get_the_title().

2016 rok bezdyskusyjnie był rokiem bieli, która została wypromowana przez skandynawskie blogi i magazyny wnętrzarskie. Od tego czasu neutralne barwy zadomowiły się w naszych wnętrzach na dobre, szczególnie jeżeli chodzi kolory ścian czy dużych mebli takich jak np. sofy. W zeszłym roku miejsce bieli zajął ulubiony odcień różu Wesa Andersona, czyli millenial pink, który był dosłownie wszędzie. Jego nagromadzenie było w pewnym momencie już tak duże, że pudrowy róż szybko się przejadł i zaczął być wypierany przez odcień sage green, czyli szałwię. Pokazuje to raport trendów Pinteresta, według którego w II połowie zeszłego roku liczba wyszukiwań tego neutralnego koloru wzrosła aż o 170 proc.

Żeby rozwikłać popularność sage green, wystarczy trochę poczytać w sieci na jego temat.

Ten subtelny odcień zieleni zaczerpnięty wprost z natury nie tylko pasuje do wielu wnętrz, ale także nadaje im świeży klimat.

To symbol nadziei, harmonii i wolności, który pozytywnie wpływa na samopoczucie i łagodzi stres, działając na nas odprężająco. Kolor ułatwia też skupienia, dlatego sprawdza się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. Jednocześnie wciąż nie jest oczywisty i sprawia, że wnętrze zyskuje oryginalny charakter. 

Popularność tego koloru nie jest oczywiście widoczna tylko na Pintereście.

Potencjał sage green odkryły także największe marki, w tym IKEA, która ma całą gamę mebli i dodatków w tym odcieniu.

Zresztą najlepiej zobaczcie sami.

DESIGN