Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pantone ogłosił kolor roku: Viva Magenta!

Pantone ogłosił właśnie kolor roku 2023: Viva Magenta. Witajcie zatem w magentaverse. To odważny, nieustraszony i pulsujący kolor - mówią specjaliści z Instytutu Pantone ogłaszając jednocześnie kolejną odsłonę kolaboracji z Motorola.
.get_the_title().

W czwartek Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2023: Viva Magenta. Energetyczny, nie w pełni cyfrowy i nie w pełni organiczny. Wyjątkowy kolor, który znajduje się dokładnie pomiędzy czerwonym, a niebieskim na kole kolorów. Według naukowców zajmujących się kolorami, magenta technicznie nie istnieje! Nie ma długości fali światła odpowiadającej magencie. To po prostu miejsce, w którym niebieski przechodzi w czerwień. Czyż to nie genialne?

Odcień został wybrany przez specjalistów z Instytutu Pantone, którzy badają modę i design, a następnie kolor został zinterpretowany przez sztuczną inteligencję. (Próbka tego koloru jest bardzo podobna do przycisków 'śledź’ na TikTok). Wykorzystali oni narzędzie Midjourney, aby stworzyć coś, co Pantone określił jako 'niekończący się nowy ekosystem – zwany 'Magentaverse’. Kolor roku Viva Magenta, ma numer Pantone 18-1750 i jak czytamy w ogłoszeniu Instytutu to 'niekonwencjonalny odcień na niekonwencjonalny czas, odcień wzmacniający, który napędza innowacje’. Od prawie 25 lat Instytut Pantone stawia sobie za cel wybór odcienia, który – zgodnie z szeroko zakrojoną interdyscyplinarną analizą dominujących barw w sztuce, modzie, czy designie – nie tylko oddaje ducha czasu, ale nadaje ton nadchodzącego roku.

Wczoraj w Miami miała miejsce jeszcze jedna premiera działań Pantone, a mianowicie kolejna odsłona długofalowej współpracy Pantone z marką Motorola.

Pantone i Motorola zaprezentowali smartfon motorola edge 30 fusion w kolorze Viva Magenta. Kolejne wspólne dziecko owocnej współpracy i jak zapowiadają nie ostatnie. Możemy spodziewać się laptopów i tabletów w kolorze roku Lenovo, do którego należy Motorola.

Viva Magenta istnieje pomiędzy niebieskim i czerwonym, ciepłym i chłodnym. Wybiega w przyszłość, jest jednocześnie cyfrowa i pierwotna. Jest – cytując jego twórców – 'odważna, nieustraszona i pulsująca’.

Motorola edge 30 fusion zapewnia wydajność flagowca w niewiarygodnie smukłym urządzeniu. Dzięki wiodącym w swojej klasie funkcjom, w tym bezramkowemu wyświetlaczowi pOLED 144 Hz1 o przekątnej 6,55 cala, platformie mobilnej Snapdragon® 888+ 5G oraz zaawansowanemu systemowi kamer 50 MP z OIS, motorola edge 30 fusion to idealne połączenie wydajności i piękna – świetnie oddaje kolor roku 2023

Oprócz istniejącej współpracy Motoroli w kategorii smartfonów, jej firma macierzysta Lenovo ogłasza również szersze globalne partnerstwo w kategorii technologii z Pantone w kategorii Kolor Roku 2023, wyłącznie dla komputerów i tabletów. Uczestnicy ceremonii odsłonięcia koloru roku Pantone mogli również zanurzyć się w „Magentaverse” dzięki inteligentnym okularom Lenovo ThinkReality A3 obsługującym rozszerzoną rzeczywistość.

MJ

 

DESIGN