Pantone powakacyjnie ogłasza 4 topowe „Colors of Travel” – kolory z najpiękniejszych destynacji podróżniczych

Instytut Kolorów Pantone wziął pod lupę instagramowy feed topowych influencerów podróżniczych. Dzięki temu określił listę kolorów, które w najbardziej inspirujących i lubianych wakacyjnych postach pojawiały się najczęściej. Te barwy to: rajska wyspa, łosoś, Eden i melon. To właśnie one zyskały miano "Colors of Travel 2018".
.get_the_title().

Pantone swoje badanie przeprowadził we współpracy z firmami HireInfluence i Visit Carlsbad. Obiektem ich badań były konta 23 inluencerów z USA, których łączna ilość followersów wynosi ok. 17 milionów osób. Ich posty, o tematyce związanej z podróżami, przygodami i przebywaniem poza domem, czy na wakacjach, wzbudzają największe zainteresowanie instagramowej społeczności. Przekłada się to następnie – według Stephani Stabulis z firmy HireInfluecne – na późniejsze wybory wakacyjnych destynacji dokonywane przez konsumentów w realu.

Dzięki temu badaniu mogliśmy określić, które kolory są najbardziej w trendach, angażujące i trafiające w gusta odbiorców – mówi Stabulis – Podróżnicy-millenialsi nieustannie poszukują ciekawych miejsc, które będą też najatrakcyjniejsze z puntu widzenia ich feed’u na social mediach – dodaje.

Według wyników badań, wiodące w tym temacie kolory to rzeczywiście kwintesencja wakacji i marzeń o urlopie w pięknym i niezwykłym miejscu.

1. „Rajska wyspa” (Island Paradise)

Żródło: Pantone

To odcień czystej wody, mający symbolizować ucieczkę na rajskie, piaszczyste plaże.

Źródło: ColorsOfCarlsbad.com
Źródło: ColorsOfCarlsbad.com

2. „Eden”

Źródło: Pantone

To kolor lasu, w którym wibruje mocna, nasycona zieleń. Ma nieść skojarzenie z dobrym samopoczuciem, błogostanem.

Źródło: ColorsOfCarlsbad.com
Źródło: ColorsOfCarlsbad.com


3. „Łosoś” (Salmon)

Źródło: Pantone

To kolor, wieczornego nieba, kiedy linia horyzontu maluje się koralowymi barwami – niezwykłymi, czy zdaniem Pantone – wręcz majestatycznymi.

Źródło: ColorsOfCarlsbad.com
Źródło: COlorsOfCarlsbad.com

4. „Melon” (a dokładniej „Brandied Melon”, czyli melonowy, zabarwiony kropelką brandy)

Źródło: Pantone

To kolor związany główni z ziemią – tym, co na niej rośnie, jak np. przepiękne kwiaty. Ta barwa ma wzbudzać wewnętrzny spokój.

Źródło: ColorsOfCarlsbad
Źródło: COlorsOfCarlsbad.com

Konsumenci mają obecnie dużo większy dostęp do informacji niż kiedyś. Poszukują pięknej kolorystyki. Świadomie i swobodniej z niej korzystają korzystają – mówi Lauri Pressman, viceprezydent Pantone Color Institute. – W podróży przekłada się to na większe zaangażowanie i chęć ekspresji związana z miejscem, w którym przebywają.

Pantone postanowił ze swoimi wynikami pójść o krok dalej i pokazać je w realu. W kolaboracji z miastem Carlsbad (a dokładniej jego oficjalną stroną internetową – VisitCarlsbad.com), zlokalizowanym 25 minut od San Diego, zaprezentowali miejsce, które cechuje właśnie ta kolorystyka. Projekt „Colors od Carlsbad” pokazuje jak te kolorystyczne trendy możemy odnaleźć i jak ich doświadczyć w prawdziwym, pięknym miejscu. Poprzez nadmorskie widoki, pola kwiatów, kulinarne atrakcje, aż po zabiegi wellness miasteczko Carlsbad posługując się zdjęciami nasyconymi tymi 4 topowymi kolorami, zachęca turystów do odwiedzin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Carlsbad By The Sea Hotel (@carlsbadseahotel)

Pakujemy więc walizkę – znajdziecie nas na plaży „Paradise Island”, pod palemką w kolorze Eden, podziwiających zachód słońca z mieniący się barwami Salmon, popijających drinka w odcieniu Brandid Melon!

Źródło: Forbes.com, COlorsOfCarlsbad.com
Tekst: Kinga Dembińska

DESIGN