Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Peach Fuzz to kolor 2024 roku według Pantone. Co symbolizuje?

Żegnamy wyrazistą Viva Magentę i zamieniamy ją na delikatny i przytulny Peach Fuzz.
.get_the_title().

Instytut Pantone co roku wybiera kolor, który ma nawiązywać do dominujących nastrojów. Jego wybór odwzorowuje m.in. to, co dzieje się w kulturze, a cały proces obejmuje dogłębne rozważania i analizę trendów kolorystycznych na poziomie makro. Ostatecznie kolor wybiera jury, w skład którego wchodzą eksperci z branży mody, wzornictwa i projektowania wnętrz.

Kolorem roku 2024 został ‘PANTONE 13-1023 Peach Fuzz’.

Peach Fuzz to następca koloru Viva Magenta z 2023 roku. Barwa nadchodzącego roku jest jasna i według Instytutu Pantone ma symbolizować dotyk, wygodę i ciepło. Delikatny odcień brzoskwiniowego kojarzy się z przytulnością, empatią, przywołuje spokój i ma zbliżać ludzi do siebie. Kolor jest efektem współpracy z firmą Ultrafabrics.

Pantone

Tegorocznym wyborem chcieliśmy przypomnieć, jak istotną częścią szczęśliwego życia są dobre samopoczucie, wytrwałość i siła, by się nim cieszyć. W świecie, w którym tak często kładzie się nacisk na produktywność i zewnętrzne osiągnięcia, szczególnie ważne jest docenienie i pielęgnowanie naszych wewnętrznych odczuć, chwil wytchnienia, kreatywności i bliskości z drugim człowiekiem – wyjaśnia Laurie Pressman, wiceprezeska Pantone Color Institute.

Pantone

Zdaniem członków jury kolor roku 2024 musiał nawiązywać do naszego pragnienia bycia blisko tych, których kochamy. Z tego powodu delikatny brzoskwiniowy odcień ma się kojarzyć ze skórą, intymnością i dotykiem – bliskością w świecie fizycznym z dala od ekranów.

Tekst: MZ

DESIGN