350 km od granicy Polski stanie wieża obserwacyjna, która wygląda jak ptasie gniazdo

Struktura tej wieży obserwacyjnej, która ma powstać w łotewskim parku narodowym, perfekcyjnie wtapia się w naturalny krajobraz.
.get_the_title().

W łotewskim parku narodowym Pape Nature Park stanie fantastyczna wieża obserwacyjna, z której podziwiać będzie można dziką przyrodę. Struktura, zaprojektowana przez Bertę Risueño Muzás i Manuela Pareja Abascala, z jednej strony przypomina ptasie gniazdo, a z drugiej szkatułkę na biżuterię.

Zostanie wykonana z drewna i sznura, materiałów o charakterze ekologicznym i ekonomicznym. Bazowa konstrukcja złożona zostanie z kolei z różnej wielkości aluminiowych ram. Wieżę obserwacyjną można z łatwością zmontować poza parkiem narodowym, a następnie przetransportować i ustawić w jego dowolnym punkcie.

Za niesamowity efekt wizualny odpowiadają przeplatające się w zróżnicowany sposób sznurki, przytwierdzone do drewnianego szkieletu. Tak zaprojektowana konstrukcja stanowi zarówno schronienie dla odwiedzających, ale też doskonały punkt obserwacyjny – liczne otwory gwarantują panoramiczny widok na okolicę.

Źródło: Inhabitat

DESIGN