Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

350 km od granicy Polski stanie wieża obserwacyjna, która wygląda jak ptasie gniazdo

Struktura tej wieży obserwacyjnej, która ma powstać w łotewskim parku narodowym, perfekcyjnie wtapia się w naturalny krajobraz.
.get_the_title().

W łotewskim parku narodowym Pape Nature Park stanie fantastyczna wieża obserwacyjna, z której podziwiać będzie można dziką przyrodę. Struktura, zaprojektowana przez Bertę Risueño Muzás i Manuela Pareja Abascala, z jednej strony przypomina ptasie gniazdo, a z drugiej szkatułkę na biżuterię.

Zostanie wykonana z drewna i sznura, materiałów o charakterze ekologicznym i ekonomicznym. Bazowa konstrukcja złożona zostanie z kolei z różnej wielkości aluminiowych ram. Wieżę obserwacyjną można z łatwością zmontować poza parkiem narodowym, a następnie przetransportować i ustawić w jego dowolnym punkcie.

Za niesamowity efekt wizualny odpowiadają przeplatające się w zróżnicowany sposób sznurki, przytwierdzone do drewnianego szkieletu. Tak zaprojektowana konstrukcja stanowi zarówno schronienie dla odwiedzających, ale też doskonały punkt obserwacyjny – liczne otwory gwarantują panoramiczny widok na okolicę.

Źródło: Inhabitat

DESIGN