Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Piękne restauracje dookoła świata, które słyną nie tyle z wyśmienitej kuchni, co z wyjątkowego wnętrza

Uczta zarówno dla podniebienia, jak i dla oczu.
.get_the_title().

Przepis na idealny brunch według millenialsów: dobre towarzystwo, modna miejscówka, pięknie prezentujące się jedzenie i instagramowalne wnętrze. Restauracje, bary i knajpki dookoła świata starają się przyciągnąć klientów nie tylko zdjęciami, które na Insta odnaleźć można pod hashtagiem “foodporn”, ale także niepowtarzalnym wystrojem swoich wnętrz. Design zdaje się nawet w niektórych przypadkach wygrywać z zawartością menu, stając się głównym powodem powstałego wokół restauracji hype’u.

Na całym świecie są lokale, które swoją sławę zawdzięczają właśnie fantastycznie zaaranżowanym wnętrzom.

Oto 5, które każdy foodie i miłośnik designu powinien znać.

1. Trattoria Pink Mamma – Paryż, Francja

Zdaje się, że wszyscy paryscy influencerzy, blogerzy i foodies fotografują się ostatnio w jednym miejscu – Pink Mamma. To tradycyjna trattoria, w której serwowane są domowe potrawy kuchni włoskiej. Restauracja, znajdująca się w okolicy słynnego Montmartre, zlokalizowana jest w charakterystycznym budynku o różowej fasadzie.

Pink Mamma nie przyjmuje rezerwacji, więc już przed otwarciem w samo południe przed jej drzwiami ustawia się długa kolejka.

Źródło: fromparisbyxandrine.com
Źródło: http://mylifelivingabroad.com

Najsłynniejsza przestrzeń restauracji, uwieczniana na zdjęciach, to taras taras na dachu budynku. Kolorowy i eklektyczny, ale w pewien sposób pełen niewymuszonej elegancji, jest rajem dla miłośników zieleni – rośliny wiszą nawet na znajdującej się nad głowami gości pergoli.

Źródło: kellyprincewrites.com

W Pink Mamma piękne jest nie tylko wnętrze – także sposób, w jaki prezentują się napoje i jedzenie, zadowoli każdego wymagającego foodie.

2. Hacienda – Sydney, Australia

Źródło: sitchu.com.au

Kubański klimat we wnętrzu z widokiem na Harbour Bridge w samym sercu Sydney – z tego właśnie słynie kultowa już Hacienda.

Jej wnętrze czerpie inspirację z tradycyjnych kubańskich plantacji oraz cukierkowego wystroju hoteli w Miami w latach 50-tych.

Źródło: sitchu.com.au
Źródło: sitchu.com.au

Poza tym niekonwencjonalnym designem, Hacienda jest też botaniczną oazą w środku tętniącej życiem metropolii. Zieleń opanowała każde z kilku pomieszczeń tego lokalu – najbardziej spektakularny efekt wywołują zwieszające się z sufitów glicynie.

Źródło: sitchu.com.au
Źródło: gourmantic.com

Serwowane w Haciendzie koktajle pasują do cukierkowego wystroju wnętrza, a przygotowywane dania inspirowane są kuchnią latynoamerykańską.

3. Kynd Community – Bali, Indonezja

Źródło: Kind Community

Cukierkowy róż i tropikalna zieleń dominują we wnętrzu tej niezwykle modnej i szokująco popularnej kawiarni na rajskiej wyspie Bali.

Źródło: hafenkids.com

Od momentu otwarcia, przed drzwiami Kynd Community nieustannie ustawia się kolekcja chętnych do spróbowania słynnych wegańskich dań, świeżo wyciskanych soków i kolorowych smoothie bowls.

Źródło: http://kaburkebali.com
Źródło: sugsean.com

Część z nich chce też pewnie sfotografować się ze świeżym kokosem na tle słynnej już cukierkoworóżowej ściany pokrytej wzorem w butelkowozielone liście palmowe.

4. Pink Mama – Moskwa, Rosja

Źródło: moscowgoesout.com

Pink Mama to bar i restauracja w samym sercu Moskwy, lokal pełen kontrastów.

Jego wnętrze, o wysokich sufitach i ścianach wykończonych betonem, nawiązuje do tradycji surowej, komunistycznej architektury.

Różowe akcenty i cukierkowe elementy wyposażenia inspirowane są z kolei kolorystyką dzieł Wesa Andersona.

Źródło: Pink Mama

Nazwa restauracji wpływa nie tylko na jej wystrój, ale także na potrawy znajdujące się w jej menu – różowe, wypiekane na miejscu croissanty, różowy kawior czy różowy hummus to tylko niektóre z wartych uwagi propozycji.

Źródło: Pink Mama
Źródło: Pink Mama
Źródło: moscowgoesout.com

5. Sketch – Londyn, Anglia

Źródło: adilmusa.com

Sketch to prawdziwe dzieło sztuki, zarówno tej kulinarnej, jak i aranżacji wnętrz. Każde z pomieszczeń tej wyróżnionej gwiazdką Michelin restauracji aż prosi się o to, aby je sfotografować.

Źródło: londontown.com

Od magicznego lasu i obitych aksamitem krzeseł w jednej sali po oblane cukierkowym różem wnętrza kolejnej – design Sketch znajduje się na równi z wyrafinowanymi daniami, które znajdują się w menu restauracji.

Źródło: ladieswhattravel.com
Źródło: domusweb.it

Tekst: AO

DESIGN