Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwsza kawiarnia Starbucks we Włoszech robi wrażenie!

Starbucks ruszył na podbój Italii. Jak przekonać do siebie wielbicieli espresso? Imponującymi wnętrzami pierwszej flagowej kawiarni w Mediolanie o powierzchni, bagatela, 2300 metrów kwadratowych.
.get_the_title().

Starbucks postanowił pokazać Włochom, że amerykańska kawa nie jest taka zła i planuje otworzyć w kraju aż 300 swoich kawiarni. Sieciówka rozpoczęła od Mediolanu, gdzie w ten piątek otworzył się pierwszy Starbucks w historii Włoch.

Zlokalizowany jest nie byle gdzie, bo w zabytkowym budynku Palazzo delle Poste, czyli dawnej poczty, i nie przypomina lokali marki znanych chociażby z naszego kraju.

Howard Shultz, dyrektor generalny Starbucksa, mówi, że mediolański lokal powstał z ogromną troską o detal i ma uosabiać szacunek do włoskiej tradycji picia kawy.

Pierwszą rzeczą, która różni mediolańską kawiarnię od typowego Starbucksa jest brak charakterystycznego zielonego logo nad wejściem – zamiast niego projektanci postawili na bardziej oszczędny logotyp, który wpisuje się w styl zabytkowego budynku. Sufit został wykonany ze szkła, a podłogę lokalu wyłożono tradycyjną włoską mozaiką z marmuru.

Po raz pierwszy w historii Starbucksa także blaty stołów zostały wykonane z marmuru.

W lokalu o powierzchni 2300 metrów kwadratowych znalazło się także miejsce na palarnię kawy. Nowy Starbucks na każdym kroku stara się podkreślić to, że rozumie włoską kulturę, na przykład umieszczając w menu koktajle i przekąski inspirowane Italią. Czy to wystarczy, aby podbić tamtejszy rynek?

DESIGN