Pierwszy na świecie festiwal designu online ruszy w połowie kwietnia

Virtual Design Festival, bo o nim mowa, ma rozpocząć się w środę 15 kwietnia. Spotkania z fascynującymi twórcami, pokazy filmów, warsztaty i liczne premiery produktowe będą dostępne bez wychodzenia z domu.
.get_the_title().

Wirus nie oszczędził żadnej profesji – wpłynął również na świat targów wyposażenia wnętrz.

Branża stanęła przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami.

Z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały najbardziej znane imprezy, m.in. targi Salone Internazionale del Mobile. Odwołania wydarzenia można było się spodziewać, choć branża wciąż łudziła się, że sytuację szczęśliwie uda się opanować do czerwca, na kiedy targi zostały w pierwszej wersji przesunięte, lub wyznaczony zostanie nowy termin w drugiej połowie roku. Zmiany w kalendarzu imprez wprowadziły również m.in. Targi Kolońskie i Frankfurckie, a wcześniej z powodu epidemii odwołano Design Shanghai.

Źródło: The Telegraph

Niepewne czasy wymagają jednak innego myślenia i złamania zasad, które ograniczają zmianę.

Dlatego Dezeen – uznawany za najbardziej wpływowy serwis o designie na świecie – zdecydował się na realizację wydarzenia dla branży wnętrzarskiej w zupełnie nowej formule. Virtual Design Festival ma na celu zgromadzenie świata architektury i designu w jednym miejscu oraz stworzenie okazji do nawiązywania relacji biznesowych. Organizatorzy wierzą, że ta odważna próba dopasowania branży do nadzwyczajnych okoliczności zakończy się sukcesem. Jak na każdym wartym uwagi festiwalu, nie zabraknie rozmów z fascynującymi twórcami, pokazów, warsztatów, filmów i licznych premier produktowych. Ścisła współpraca z projektantami, twórcami oraz z instytucjami kultury, nawet jeśli „jedynie” poprzez ekrany komputerów, ma wesprzeć powstawanie innowacyjnych produktów i procesów.

Źródło: Dezeen

Nie będzie może tak imponujących stoisk jak podczas Salone del Mobile, ale organizatorzy zapewniają, że fani wzornictwa będą w raju.

Festiwal ma być bezpłatny dla wszystkich czytelników Dezeen na całym świecie, bez konieczności rejestracji. Serwis oferuje także aktywny udział w wydarzeniu, poszukując tych, których pokłady kreatywności nie mogły w ostatnich czasach znaleźć ujścia. Zgłaszać mogą się w zasadzie wszyscy, którym świat designu jest nieobcy – ale nie tylko. Jak ogłaszają organizatorzy, są zainteresowani współpracą zarówno z firmami technologicznymi i programistami, jak i markami, projektantami oraz architektami. Swoje prace będą mogli zaprezentować całemu światu także młodzi projektanci i architekci – to ciekawy pomysł na niedrogą promocję. Wystarczy napisać wiadomość na adres virtualdesignfestival@dezeen.com.

Dalsze szczegóły dotyczące Virtual Design Festival mają być ogłoszone wkrótce – warto śledzić tę stronę.

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN