Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pilot ładowany energią słoneczną? To możliwe!

Okazuje się, że nawet pilot do telewizora może być bardziej ekologiczny.
.get_the_title().

Czy przy wybieraniu sprzętu sprawdzacie, jak wygląda pilot, którym będziecie go obsługiwać? Być może tak, ale idziemy o zakład, że jest to jedna z ostatnich rzeczy, które bierzecie pod uwagę, rozważając zakup. A już na pewno design i funkcje pilota nie wpływają na to, że rezygnujecie ze sfinalizowania transakcji. Tymczasem piloty mogą być lepsze i gorsze – mogą mieć milion przycisków, których funkcji nigdy do końca nie uda nam się rozgryźć, albo znacznie bardziej przejrzysty projekt, który zdecydowanie ułatwia korzystanie ze sprzętu.

Podczas targów CES 2021, które dotychczas odbywały się w Las Vegas, a w tym roku z oczywistych przyczyn przeniosły się do internetu, firma Samsung zaprezentowała naprawdę rewolucyjnego pilota, który jest ładowany energią słoneczną.

Koniec więc z nerwowym klikaniem, zastanawianiem się, czy to już nie pora, by wymienić baterie i przegrzebywaniem szuflad w ich poszukiwaniu. Nowy pomysł firmy Samsung eliminuje baterie, ograniczając w ten sposób ilość produkowanych elektrośmieci. Pilot można naładować za za pomocą oświetlenia wewnętrznego, światła naturalnego, a także przez port USB.

To rozwiązanie łączy wygodę z ekologią. Na tym jednak nie kończą się ekozalety nowego pilota – został on bowiem w wykonany w 24 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu, a konkretnie z plastikowych butelek. Do tego ma minimalistyczny design – koniec z trudną nawigacją i przyciskami niewiadomego przeznaczenia!

Zaprezentowany podczas CES 2021 pilot jeszcze w tym roku pojawi się na rynku – będzie towarzyszyć dużej części telewizorów NEO QLED i Lifestyle marki Samsung.

Na koniec wato jeszcze wspomnieć o ekologicznych dążeniach Samsunga – marka ma w planach zmniejszenie śladu węglowego, poprawę efektywności energetycznej, doprowadzenie do zmniejszenia zużycia energii przez użytkowników i wykorzystywanie większej ilości materiałów z recyklingu w swoich produktach. Dzięki programowi „Ekoopakowanie” każdego roku uda się natomiast przetworzyć 200 tys. ton pudeł z tektury falistej. Ilość tekstu i grafiki na opakowaniach zostanie ograniczona, dzięki czemu wyeliminowana zostanie farba drukarska na bazie oleju, a wraz z nią – ilość odpadów.

Zdjęcia: Samsung

DESIGN