Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

The Pink Zebra – różowa restauracja w klimacie Wesa Andersona

Oryginalna, eklektyczna i do tego różowa w czarno-białe pasy. Taka właśnie jest restauracja w Indiach inspirowana filmami Wesa Andersona i kolonialną przeszłością miasta.
.get_the_title().

Co powiecie na to, aby zanurzyć zebrę w głębokim, różowym morzu? – pytają projektanci ze studia Renesa z New Delhi. Zanim odpowiecie, zobaczcie restaurację The Pink Zebra (Feast India Company) w Kanpur, największym mieście stanu Uttar Pradesh w północnych Indiach.

Odważnie zaaranżowana, dwupiętrowa restauracja z tarasem zajmuje jeden z najstarszych budynków w okolicy.

Oryginalna fasada już z daleka rzuca się w oczy, kontrastuje z otoczeniem i zaprasza do surrealistycznego, magicznego wnętrza.

Projektanci zdecydowali się na jasny odcień różu, ale zastosowali także intrygujący wzór w czarno-białe pasy. Linie biegną przez fasadę, ściany, sufity i podłogi, aby przełamać monotonię, symetrię i ograniczoną paletę kolorystyczną. Dodatkowo wybrali meble – klasyczne kanapy i fotele oraz ozdobne detale – które przypominają te z czasów Imperium Brytyjskiego.

Skąd ten róż?

Otóż właściciele Sagar i Jaivardhan Bhatia podziwiają charakterystyczny język wizualny amerykańskiego reżysera Wesa Andersona.

Na ich życzenie studio Renesa dokładnie przeanalizowało filmy twórcy „The Grand Budapest Hotel” i połączyło ten rozpoznawalny styl z brytyjską historią miasta, projektując wnętrza, które są zarazem nowoczesne i kolonialne, ozdobne i uporządkowane.

Źródło: studiorenesa.com
Tekst: AB

DESIGN